null

Porządki na pętli przy Dworcu Centralnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik firmy porządkowej ubrany w kamizelkę odblaskową czyści myjką ciśnieniową wygrodzenia na przystanku przy Dworcu Centralnym w Warszawie
Czyszczenie pętli przy Dworcu Centralnym

Uwaga, wielkie mycie! Przez najbliższy weekend służby oczyszczania będą działać na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Pasażerów czekają zmiany w organizacji ruchu autobusów.

Nadszedł czas na jesienne porządki na pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) zaplanował je na weekend 15-16 października. Sprzątanie będzie realizowane już od godzin porannych.

Prace na wysokościach wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, dlatego – z myślą o bezpieczeństwie pasażerów – częściowo ograniczony zostanie ruch i wprowadzone będą czasowe zmiany w organizacji odjazdów autobusów. Wszystkie informacje na bieżąco można śledzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz w mediach społecznościowych.

Porządki na wysokości

Dokładne mycie przejdą szklano-stalowe zadaszenia nad pętlą. Aby ekipy porządkowe mogły je wyczyścić zarówno od spodu, jak i od góry, wykorzystywany jest podnośnik. Kompleksowe porządki prowadzone przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem obejmą wszystkie elementy przystankowej infrastruktury, czyli również słupki i tablice z rozkładami jazdy, ławki, barierki oraz powierzchnię chodników na przystankach.

Czyste przystanki

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o czystość 4400 przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie. Chodniki na przystankach są regularnie zamiatane. Każdego dnia, nawet do 4 razy na dobę, opróżniane są przystankowe kosze na śmieci. Od wiosny do jesieni systematycznym myciem objętych jest 1200 wiat. Pętla przy Dworcu Centralnym przechodzi gruntowne czyszczenie dwa razy do roku. W razie nagłych zanieczyszczeń, jak pseudograffiti czy zbite szkło, na zgłoszenia reagują grupy interwencyjnego sprzątania ZOM. Jeśli mieszkańcy widzą przystanek, który wymaga posprzątania, mogą całodobowo zgłosić jego lokalizację do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.