null

Porozmawialiśmy o Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie prezydenta z dziećmi w bibliotece w Rembertowie.
Prezydent Rafał Trzaskowski podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w bibliotece dzielnicowej. | Autor: Ewelina Lach

Tunel kolejowy i wiadukt nad torami – to dwie najważniejsze inwestycje, na które czeka Rembertów. O tych i innych problemach mówili najczęściej mieszkańcy dzielnicy podczas środowej wizyty prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej prezydent odwiedził m.in. rembertowskie placówki oświatowe i bibliotekę oraz spotkał się z młodzieżą i seniorami. Z dziennikarzami rozmawiał przy uruchomionej właśnie estakadzie nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa.

To właśnie od odwiedzin miejsca, gdzie miałby przebiegać przyszły tunel, zaczął swoją wizytę w Rembertowie prezydent Trzaskowski. Omówił również plany na tę inwestycję z burmistrzem dzielnicy Maciejem Iwanickim.

Tunel to jeden z najważniejszych tematów w Rembertowie. Mamy zabezpieczone pieniądze na tę inwestycję w budżecie miasta i jesteśmy gotowi, by w razie ewentualności dołożyć dodatkowe fundusze. Ale zadanie to realizowane jest wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi. Mam nadzieję, że tam również uda się wygospodarować odpowiednią kwotę i będziemy gotowi do tego, by w kolejnej kadencji rozpocząć i zrealizować inwestycję – mówił Rafał Trzaskowski.

Estakada gotowa

Prezydent pojawił się również w okolicy otwartej w środę rano estakady nad skrzyżowaniem ul. Marsa i Żołnierskiej. To inwestycja, która pozwoliła na domknięcie Trasy Siekierkowskiej. Zmiany na lepsze odczują tu nie tylko mieszkańcy Rembertowa, ale też kierowcy korzystający z tego węzła przy wjeździe do centrum Warszawy.

Z myślą o dzieciach i młodzieży

Podczas wizyty poruszane były jednak nie tylko tematy transportowe. Rafał Trzaskowski odwiedził placówki edukacyjne. W Zespole Szkół nr 74 omawiał z dyrekcją przyszłą rozbudowę obiektu oraz rozmawiał z uczniami znajdującej się w budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Spotkał się także z podopiecznymi Przedszkola nr 160 i zadeklarował finansowe wsparcie miasta w modernizacji tamtejszego placu zabaw.

Jednym z pozostałych odwiedzonych miejsc był też Free Ukraina Store – punkt zbiórki i wydawania odzieży oraz obuwia dla obywateli Ukrainy.

Rozmowa o problemach dzielnicy

Tradycyjnie objazd zakończył się spotkaniem z mieszkańcami o godzinie 18:00. Wśród tematów, które poruszano podczas dyskusji w Bibliotece Publicznej przy ul. Gawędziarzy, znalazły się m.in. problemy komunikacyjne spowodowane brakiem tunelu kolejowego i wiaduktu; sprawa kanalizacji na ul. Chełmżyńskiej, niedostateczne skomunikowanie z miastem osiedla Kawęczyn-Wygoda, brak parkingów przy stacji kolejowej w Rembertowie oraz problem z dzikami.

Tegoroczny budżet inwestycyjny dzielnicy jest największy w historii, dlatego takie przedsięwzięcia, jak tunel czy wiadukt traktujemy priorytetowo i zostaną one zrealizowane – mówił prezydent Trzaskowski.

Porozmawiajmy o dzielnicach

Rembertów to piąta dzielnica, którą w ramach cyklu spotkań odwiedził Rafał Trzaskowski. Wcześniej prezydent stolicy rozmawiał też z mieszkańcami Wawra, Ursynowa, Wesołej i Białołęki.

Spotkanie prezydenta z dziećmi w bibliotece w Rembertowie.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Prezydent Rafał Trzaskowski na peronie SKM w Rembertowie z kilkoma osobami.
Dzieci ze szkoły muzycznej w Rembertowie podczas spotkania z prezydentem Rafałem Trzaskowskim
Spotkanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Rembertowa.
Spotkanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Rembertowa.
Spotkanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Rembertowa.