null

Porozmawialiśmy o Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na sali gimnastycznej do zgromadzonych mieszkańców mówi prezydent Trzaskowski
Spotkanie z mieszkańcami Białołęki | Autor: Ewelina Lach

Kwestie transportowe i edukacyjne – to główne tematy poruszane podczas wczorajszego spotkania Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Białołęki. Całodzienną wizytę prezydenta w dzielnicy zakończyła wieczorna dyskusja.

Odwiedziny rozpoczęto od złożenia kwiatów pod tablicą na murze Aresztu Śledczego przy ul. Ciupagi. Prezydent upamiętnił w ten sposób ofiary stanu wojennego. Następnie udał się z wizytacją na budowę wiaduktu przy ul. Marywilskiej. W marcu powinien zostać tam uruchomiony ruch wahadłowy, a cała konstrukcja ma być oddana do końca czerwca.

To właśnie kwestie transportowe są jednym z tematów, które najbardziej interesują mieszkańców dzielnicy. Kolejny stanowi edukacja. Dlatego prezydent postanowił osobiście odwiedzić plac budowy powstającej szkoły przy ul. Podróżniczej.

Białołęka to jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy pod względem wieku mieszkańców. Dlatego tak ważne są inwestycje w edukację. Od początku kadencji oddaliśmy tu do użytku 3 nowe szkoły. I budujemy kolejne – mówi Rafał Trzaskowski. – Po zakończeniu trwających właśnie prac uczniowie szkoły podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej zyskają 8 nowych sal lekcyjnych, 4 pracownie czy halę sportową. Będą z nich mogli korzystać już w nowym roku szkolnym – dodaje.

Nowa szkoła to niejedyna placówka, która powstaje z myślą o najmłodszych mieszkańcach Białołęki. Wczoraj podpisano również umowę na budowę nowego żłobka dla dzielnicy. Obiekt przy ul. Ku Rzece powstanie już w przyszłym roku.

Podczas wizyty prezydent stolicy odwiedził również działające od niedawna Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Porajów i uczestników zajęć. Spotkał się także z dyrekcją Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Przykoszarowej oraz z uczniami liceum ogólnokształcącego przy ul. Ostródzkiej. Całodniową wizytę zakończył dyskusją z mieszkańcami dzielnicy w szkole podstawowej przy ul. Głębockiej.

Białołęka dynamicznie się rozwija, ale przed nami nadal wiele wyzwań. Mam tego pełną świadomość. Warto o nich rozmawiać. Bezpośrednio. Bo na tym polega samorząd - żeby być blisko Waszych spraw i problemów. Dziękuję Wam za spotkanie, za każdą uwagę i każde pytanie – mówi prezydent Trzaskowski.

Porozmawiajmy o dzielnicach

Wczorajsza wizyta na Białołęce była kolejną w ramach cyklu spotkań władz stolicy z mieszkańcami dzielnic. Przed pandemią takie wizyty odbyły się w Wawrze i na Ursynowie, a ostatnio także w Wesołej.

Powstająca konstrukcja budynku. Obok maszyny budowlane. Wszystko przykryte śniegiem.
Zobacz galerię (16 zdjęć)
Ubrani w kamizelki odblaskowe burmistrz Grzegorz Kuca oraz prezydent Rafał Trzaskowski przechodzą korytarzem na placu budowy.
Podpisanie umowy. Przy stoliku stoją Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy i Jan Mackiewicz, zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka
Koparki, robotnicy i rusztowania na budowie wiaduktu przy ul. Marywilskiej. Zima i śnieg.
Zastępczyni dyrektora ZDM Warszawa Karolina Gałecka, prezydent Rafał Trzaskowski i burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca na budowie wiaduktu przy ul. Marywilskiej.
Prezydent Trzaskowski w sali z seniorami wymienia uścisk dłoni z jedną z kobiet.
Prezydent Trzaskowski otoczony seniorami spogląda na ozdoby świąteczne ułożone na stole
Prezydent Trzaskowski otoczony seniorami pisze coś na kartce umieszczonej na stole
Od lewej: wiceburmistrzyni Anna Majchrzak, burmistrz Grzegorz Kuca oraz prezydent Rafał Trzaskowski.
Prezydent Trzaskowski i kadra placówki idą korytarzem. Na ścianie duży napis Centrum Zdrowia Białołęka
Na końcu wąskiego korytarza stoi odwrócona w stronę okna kobieta z plecakiem na plecach. Trzyma dziecko stojące na parapecie, które również patrzy w stronę okna. Obok kolorowe sprzęty dla dzieci.
Od prawej: burmistrz Grzegorz Kuca, prezydent Rafał Trzaskowski oraz dyrekcja i pracownik Centrum Zdrowia Białołęka. Wszystkie osoby w maseczkach.
Prezydent Trzaskowski otoczony młodzieżą spogląda na trzymany w ręce malunek w ramce
Na sali gimnastycznej do zgromadzonych mieszkańców mówi prezydent Trzaskowski
Na sali gimnastycznej do zgromadzonych mieszkańców mówi prezydent Trzaskowski
Na sali gimnastycznej do zgromadzonych mieszkańców mówi prezydent Trzaskowski