null

Porozmawiajmy o Wilanowie – z prezydentem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama, widok z lotu ptaka na dzielnicę Wilanów, na pierwszym planie Pałac i ogród, staw, zieleń, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Trwa cykl wizyt prezydenta m.st. Warszawy w stołecznych dzielnicach. W najbliższy wtorek, 13 lutego, Rafał Trzaskowski odwiedzi ostatnią z nich – Wilanów.

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i Świątynia Opatrzności Bożej – to najbardziej charakterystyczne miejsca w Wilanowie. Dzielnica wciąż rozwija się mieszkaniowo i często nazywana jest „sypialnią” stolicy. Aby przybliżyć ją do centrum, miasto prowadzi obecnie jedną z największych inwestycji transportowych – budowę trasy tramwajowej. Mieszkańcy dzielnicy będą mogli z niej skorzystać jeszcze w tym roku.

Ale to niejedyne zadania realizowane na terenie Wilanowa. W 2020 r. w dzielnicy przy ul. Oś Królewska powstała nowa Szkoła Podstawowa, a od 2021 r. działa nowy żłobek dla 150 dzieci przy ul. Pamiętnej. W 2019 r. zmodernizowano natomiast Park Kultury w Powsinie na pograniczu Wilanowa i Ursynowa.

O kolejnych planowanych inwestycjach, ale również o wyzwaniach stojących przed dzielnicą Rafał Trzaskowski będzie rozmawiał z jej mieszkankami, mieszkańcami, włodarzami i radnymi. Prezydent odwiedzi Wilanów we wtorek, 13 lutego. Głównym punktem wizyty będzie otwarte spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Wilanowie”, które odbędzie się o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10. Na miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego. Zapewniona będzie także pętla indukcyjna.

Prezydent Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.