null

Porozmawiajmy o Pradze-Południe – z prezydentem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama, widok z lotu ptaka na Pragę Południe, na pierwszym planie Park Skaryszewski, zieleń, Jeziorko Kamionkowskie, w tle Stadion Narodowy, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Choć jest dopiero jedenastą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy, plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby ludności. Mowa o Pradze-Południe – kolejnej dzielnicy, którą w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami odwiedzi Rafał Trzaskowski. Spotkanie z prezydentem stolicy odbędzie się dzisiaj.

Saska Kępa, Olszynka Grochowska, Gocław, Park Skaryszewski czy plaże przy brzegu Wisły – to tylko kilka przykładów miejsc, z jakimi może kojarzyć się Praga-Południe. To dość popularna dzielnica – co dziesiąty warszawiak mieszka właśnie tutaj.

Duża liczba ludności oznacza też większe potrzeby lokalnych mieszkańców. Dlatego w ostatnich latach miasto inwestowało w budowę lub rozbudowę placówek oświatowych oraz dofinansowało placówki medyczne, np. Szpital Grochowski. W dzielnicy w ostatnim czasie powstały też lub budowane są nowe placówki kulturalne – m.in. nowa siedziba Sinfonii Varsovii. A to wciąż nie koniec zmian na Pradze-Południe.

O kolejnych planowanych inwestycjach, ale również o wyzwaniach stojących przed dzielnicą, będzie rozmawiał z jej mieszkankami, mieszkańcami, włodarzami i radnymi Rafał Trzaskowski. Prezydent odwiedzi Pragę-Południe dzisiaj, 24 października. Tradycyjnie głównym punktem programu będzie otwarte spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Pradze-Południe”, które odbędzie się o godz. 18:00 w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24. Na miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego. Zapewniona będzie też pętla indukcyjna.

Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.