null

Porozmawiajmy o dzielnicy Włochy – z prezydentem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z lotu ptaka na zieleń i budynki mieszkalne. Na pierwszym planie zbiornik wodny.
Porozmawiajmy o dzielnicy Włochy

Przyłączono je do Warszawy w 1951 r. jako część dzielnicy Ochota. Od 1994 r. funkcjonowały już jako samodzielna gmina. Dzielnicę Włochy, bo o niej mowa, odwiedzi już w przyszły czwartek, 2 lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na miejscu będzie rozmawiał z władzami dzielnicy o kluczowych wyzwaniach w tej części stolicy oraz odbędzie szereg spotkań z mieszkańcami.

Z czym warszawiakom mogą kojarzyć się Włochy? Większości zapewne z Lotniskiem Chopina na Okęciu, sporej części mieszkańców także z działalnością zlokalizowanego w dzielnicy Schroniska na Paluchu czy Targowiska Bakalarska. Ale to także dzielnica, w której m.in. sukcesywnie rozwijane są placówki oświatowe i warszawski program żłobkowy.

O kolejnych planowanych inwestycjach, ale również o wyzwaniach stojących przed dzielnicą będzie rozmawiał z jej włodarzami i radnymi Rafał Trzaskowski. Prezydent odwiedzi Włochy w czwartek, 2 lutego. Tradycyjnie głównym punktem programu będzie spotkanie z mieszkańcami pod hasłem „Porozmawiajmy o dzielnicy Włochy”, które odbędzie się o godz. 18:00 w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy przy ul. 1 Sierpnia 36A. Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.