null

Porozmawiajmy o dzielnicy Ochota – z prezydentem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama z widokiem na dzielnicę Ochota, na pierwszym planie plac Narutowicza, w tle wieżowce w centrum Warszawy, drzewa, zieleń, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Jeden z najgęściej zabudowanych rejonów Warszawy, z dobrym dojazdem do centrum – tak o swojej dzielnicy mogą powiedzieć mieszkańcy Ochoty. To właśnie tam uda się w środę, 13 grudnia, prezydent Rafał Trzaskowski.

Ochota jest dość zróżnicowana architektonicznie. Zaczynając od tak charakterystycznych budynków, jak warszawskie Filtry, przez zabytkowe Kolonie Staszica i Lubeckiego, zabudowę mieszkaniową lat 60., aż po powstające obecnie nowoczesne apartamentowce. Mieszkańcy mają tu do dyspozycji również piękne tereny zieleni – to m.in. Park Szczęśliwicki z jedynym w stolicy całorocznym stokiem narciarskim czy kilkudziesięciohektarowy park Pole Mokotowskie.

Mimo gęstej zabudowy w dzielnicy wciąż realizowane i planowane są duże miejskie inwestycje. To m.in. powstające Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego, nowe mieszkania TBS przy skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Banacha czy modernizacja i rozbudowa kompleksu sportowego Nowej Skry.

O kolejnych planowanych inwestycjach, ale również o wyzwaniach stojących przed dzielnicą, będzie rozmawiał z jej mieszkankami, mieszkańcami, włodarzami i radnymi Rafał Trzaskowski. Prezydent odwiedzi Ochotę w środę, 13 grudnia. Tradycyjnie głównym punktem programu będzie otwarte spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o dzielnicy Ochota”, które odbędzie się o godz. 18:00 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37B. Na miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego. Zapewniona będzie też pętla indukcyjna.

Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.