null

Porozmawiajmy o Białołęce – z prezydentem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Sz. Łaszewski

Trwa cykl spotkań, w ramach którego prezydent Rafał Trzaskowski odwiedza kolejne dzielnice Warszawy. W najbliższy wtorek, 13 grudnia, spotka się z mieszkańcami Białołęki.

Białołęka to druga pod względem wielkości dzielnica Warszawy. I jedna z najmłodszych, biorąc pod uwagę wiek mieszkańców. To także dzielnica coraz bardziej popularna. Powstają tu kolejne osiedla i zwiększa się liczba ludności, a to rodzi kolejne wyzwania związane z rozwojem miejskich usług.

Warszawa stara się odpowiadać na te potrzeby. Na Białołęce rozwijany jest transport – to m.in. oddana w ubiegłym roku linia tramwajowa do Winnicy. Miasto dba o mieszkańców dzielnicy – również najmłodszych i najstarszych. W ubiegłym roku otworzono nowy budynek dla seniorów w ramach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera, teraz budowany jest kolejny pawilon. Stolica zapewnia też opiekę dla najmłodszych – wkrótce podpisana zostanie umowa na budowę nowego żłobka w dzielnicy.

O osiągnięciach i problemach Białołęki z jej włodarzami i radnymi będzie rozmawiał w przyszłym tygodniu prezydent Rafał Trzaskowski. Głównym punktem wizyty będzie spotkanie z mieszkańcami pod hasłem „Porozmawiajmy o Białołęce”. Odbędzie się ono we wtorek, 13 grudnia, o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej 66. Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki dzielnicy.

13 grudnia spotkajmy się i porozmawiajmy o Białołęce! O kluczowych wyzwaniach, o działaniach miasta i najważniejszych inwestycjach, o Waszych problemach i oczekiwaniach. O tym, jak wspólnie możemy zmieniać Waszą okolicę i całą Warszawę na lepsze – zachęca prezydent Rafał Trzaskowski.