null

Pora na remont ul. Ratuszowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robotnik z łopatą podczas pracy przy maszynie rozkładającej asfalt.
Remont ul. Ratuszowej rozpocznie się 24 maja. | Autor: ZDM Warszawa

W środę, 24 maja, drogowcy rozpoczną remont części ulicy Ratuszowej. Prace maja potrwać tydzień. Od czwartku o niedzieli, 25-28 maja, fragment drogi w rejonie Namysłowskiej zostanie wyłączony z ruchu, a w noc z wtorku na środę, z 30 na 31 maja, także całe skrzyżowanie. Wyznaczone zostaną objazdy.

Od 8:00 w środę, 24 maja, warszawscy drogowcy rozpoczną przygotowania do remontu ul. Ratuszowej u zbiegu z Namysłowską. W tym dniu wykonają tymczasowy chodnik na Ratuszowej pozwalający ominąć pieszym rejon robót. Urządzą także tymczasowy przystanek autobusowy w zatoce postojowej na Namysłowskiej.

Zamknięta Ratuszowa

Prace zasadnicze rozpoczną się w nocy ze środy na czwartek – z 24 na 25 maja. Ulica Ratuszowa zostanie zamknięta na odcinku ok. 35 metrów – za skrzyżowaniem z Namysłowską w stronę ul. Inżynierskiej. Kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie prosto. Dozwolona będzie wyłącznie jazda z Namysłowskiej w lewo w Ratuszową w stronę 11 Listopada oraz z Ratuszowej w Namysłowską.

Kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków.

Przejście dla pieszych przez Ratuszową zostanie zamknięte, a piesi będą kierowani na drugą stroną ulicy i tymczasowy chodnik wykonany poprzedniego dnia. Zebra przez Namysłowską będzie cały czas czynna, ale zostanie zwężona do niecałych dwóch metrów.

Taka organizacja ruchu potrwa do niedzieli, 28 maja.

Autobusy linii 169 w kierunku dworca Wschodniego będą kursowały tym samym objazdem co kierowcy tj. Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków. W miejsce przystanku Harnasie 01, który będzie zawieszony, zostanie uruchomiony tymczasowy Harnasie 51, zlokalizowany na Namysłowskiej za skrzyżowaniem z ulicą Ratuszową. Poza linią 169, zatrzymają się tam także autobusy 135 i 212.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zamknięte skrzyżowanie

We wtorkową, 30 maja, noc na skrzyżowanie Ratuszowej i Namysłowskiej przyjadą asfalciarze, którzy położą tu nową nawierzchnię. Tym razem z ruchu zostanie wyłączone całe skrzyżowanie. Dodatkowo na jezdni ul. 11 Listopada – w kierunku ronda Żaba – nieczynny będzie lewy pas do zawracania w Ratuszową. Na jezdni w drugim kierunku (w stronę Namysłowskiej) od wjazdu do budynków ul. 11 Listopada 15A i B kierowcy pojadą wyłącznie pasem do skrętu w lewo w Kowieńską. Natomiast jadący Kowieńską w stronę 11 Listopada na skrzyżowaniu z ul. Środkową nie pojadą prosto. Do wyboru będzie wyłącznie skręt w lewo lub w prawo.

Te utrudnienia będzie można ominąć ulicami Kowieńską, Środkową, Strzelecką, Konopacką i Stalową. Do Namysłowskiej dojazd zostanie zapewniony ul. Dąbrowszczaków i Szymanowskiego.

Skrzyżowanie zostanie otwarte w środę, 31 maja, o godz. 6:00.

Od wtorku, 30 maja, od około godz. 20:00 do środy, 31 maja, do około godz. 6:00 swoje trasy zmienią autobusy linii 135, 169 i 212. Linie 135 i 212 w kierunku placu Hallera pojadą ul. Starzyńskiego i Jagiellońską. Autobusy 169 w kierunku dworca Wschodniego ominą utrudnienia ul. Szwedzką i Stalową. Czasowo wyłączone zostaną przystanki Harnasie 01, 11 Listopada 01 oraz Szymanowskiego 01.

Pomiędzy dwoma powyższymi etapami drogowcy będą cały czas prowadzili prace przy pozostałych chodnikach i przejściach dla pieszych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Ratuszowa - objazd zamkniętego odcinka - mapa; plan
Zobacz galerię (2 zdjęć)
skrzyżowanie Ratuszowa-11 Listopada - objazd utrudnień: mapa; plan