null

Ponad doba prac służb oczyszczania miasta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik firmy sprzątającej ubrany w odblaskową kamizelke trzyma drewnianą szuflę i odśnieża fragment chodnika. W tle widać innych pracowników oraz przechodnia.
Ponad doba prac służb oczyszczania miasta

Minęła ponad dobra pracy warszawskich służb oczyszczania. Przejezdność ulic jest utrzymana. 170 pługoposypywarek obsługuje te trasy, którymi kursują autobusy miejskie. Ekipy porządkowe odśnieżają przystanki, schody, kładki, dojścia do metra i przejścia dla pieszych.

Pługoposypwarki wyjechały do działań na warszawskich ulicach w ostatnią niedzielę, wraz z pierwszym śniegiem. Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za 1600 km dróg, którymi kursują autobusy miejskie. Priorytetem jest utrzymanie przejezdności dla funkcjonowania komunikacji publicznej.

Warunki pogodowe sprawiają, że nasze działania mają charakter ciągły. Przez ponad dobę Warszawę odśnieżały tysiące ludzi. A to wciąż nie koniec tych prac, bowiem opady mają utrzymać się także w poniedziałek – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor stołecznego Zarządu Oczyszczania Miasta. – Dziękujemy tym mieszkańcom, którzy wykazali się współpracą oraz zrozumieniem dla sytuacji i przepuszczali pługoposypwarki. Nasze działania będą trwały, aż uzyskamy właściwy efekt, przy czym należy pamiętać, że w pełni odśnieżonych przystanków, kładek, schodów i przejść dla pieszych możemy oczekiwać od wykonawców tych prac w kilka godzin po całkowitym ustaniu opadów.

W stolicy wciąż trwają intensywne prace na terenach dla pieszych. Ekipy mają do oczyszczenia 4,4 tys. przystanków, schody, kładki, dojścia do metra i przejścia dla pieszych. To łącznie 3,5 mln mkw. terenów. Ekipy odgarniają śnieg, a następnie oczyszczoną nawierzchnię posypują piaskiem. ZOM apeluje do zarządców innych terenów, aby również systematycznie oczyszczali chodniki.

Za odśnieżanie ulic i chodników to w Warszawie odpowiadają także: