null

Ponad 42 mln zł – Warszawa dla organizacji pozarządowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama Warszawy - widok na Pałac Kultury i Nauki, wieżowce i Stare Miasto
Panorama Warszawy

Warszawa wspiera działalność kulturalną organizacji pozarządowych, szczególnie w projektach wieloletnich. Ruszają właśnie pierwsze w tym roku duże konkursy dla NGOsów: Społeczna Instytucja Kultury i Stały Program Kulturalny.

Społeczna Instytucja Kultury

Program Społeczna Instytucja Kultury jest prowadzony przez m. st. Warszawę w formie otwartego konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w dziedzinie kultury.

Jego celem jest tworzenie nowego typu instytucji, których formułę działania i program merytoryczny opracowują społecznicy, organizatorzy i twórcy związani z sektorem pozarządowym. Program ma łączyć różne środowiska artystyczne i intelektualne oraz upowszechniać kulturę wśród nowych grup odbiorców.

W konkursie Społeczna Instytucja Kultury można starać się o 4–letnie finansowanie, w latach 2022 – 2026. Budżet wynosi łącznie 24 085 000 złotych. Oferty można składać w systemie Witkac do 6 października 2022 roku do godziny 16:00. Szczegóły można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Stały Program Kulturalny

Konkurs Stały Program Kulturalny promuje opracowanie oraz regularną publiczną prezentację programów kulturalnych na przestrzeni całego roku. Z założenia mają one poszerzać ofertę kulturalną Warszawy, skierowaną do określonej publiczności, a także zachęcać do udziału nowych odbiorców.

Budżet konkursu Stały Program Kulturalny wynosi łącznie 18 085 000 złotych. Dotacja przyznawana jest na 3-letnią działalność w latach 2022 – 2025. Oferty można składać w systemie Witkac do 6 października 2022 roku do godziny 16:00. Szczegóły konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.