null

Pomogą w leczeniu uzależnienia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robert Trzaska
Robert Trzaska. Jeden z pokojów w placówce

Tuż po Nowym Roku, 3 stycznia, rozpocznie pracę Dział Przerywania Ciągów Alkoholowych w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przy ul. Kolskiej 2. Osoby uzależnione od alkoholu, które się do niego zgłoszą, mają zapewnioną detoksykację oraz wsparcie i przygotowanie do podjęcia terapii.


- Zastanawialiśmy się jakiś czas temu czy izba wytrzeźwień w tej formie, w której działała od kilkunastu lat, powinna istnieć dalej. Zaproponowaliśmy przekształcenie izby w ośrodek dla osób nietrzeźwych, ponieważ izba wytrzeźwień może zajmować się tylko przyjmowaniem osób pod wpływem alkoholu. Nie może prowadzić działalności psychologicznej i motywacyjnej. - zaznaczyła podczas briefingu prasowego Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Tak naprawdę nikt nie zajmował się tzw. wyzerowaniem krwi, odtruciem organizmu. Poradzenie sobie bez specjalistów jest trudne. Taką rolę ma pełnić Dział Przerywania Ciągów Alkoholowych.

- Rozpocznie tutaj pracę dział, zwany popularnie detoksem, gdzie każda potrzebująca osoba zgłasza się dobrowolnie. – podkreśliła Elżbieta Kossakowska, dyrektor Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych - Cała terapia odbywa się przy udziale lekarza i pielęgniarki. Ponadto w terapii będą uczestniczyli także psychologowie.

Doba pobytu w Dziale kosztuje 295 złotych i obejmuje farmakologiczne odtrucie organizmu, program edukacyjno-motywacyjny, przygotowanie pacjenta do podjęcia terapii uzależnień. Ponadto trzy posiłki dziennie oraz konsultacje z rodziną uzależnionego. Dział dysponuje sześcioma miejscami w trzech pokojach z oddzielnymi łazienkami i pokojem pielęgniarki.

Przystosowanie pomieszczeń wyodrębnionych z Izby Wytrzeźwień kosztowało ponad 24 tys. zł.

Więcej informacji w załączniku.

Robert Trzaska
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Robert Trzaska
Robert Trzaska
Robert Trzaska
Robert Trzaska

Załączniki: