null

Podziękowania dla Warszawy solidarnej z Ukrainą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Rafał Motyl

W podzięce dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy i ukraińskich uchodźców, zorganizowano wczoraj koncert pod Pałacem Kultury i Nauki. Energetyczny występ dała Prime Orchestra – grupa muzyków z Charkowa.

Koncert, który odbył się wczoraj wieczorem na placu Defilad, skierowany był przede wszystkim do warszawskich wolontariuszy i mieszkańców. Wielu z nich skorzystało z okazji, aby na żywo zobaczyć występ słynnej ukraińskiej orkiestry. W wydarzeniu wzięła udział również Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Co to był za wieczór! Wiele wzruszeń, fantastyczna atmosfera solidarności i dobra zabawa warszawiaków i Ukraińców - naszych nowych mieszkańców. PRIME Orchestra z Charkowa w podziękowaniu mieszkankom i mieszkańcom stolicy zagrała koncert, inaugurując tym samym 8. edycję projektu Plac Defilad. Dziękuję, że byliście z nami! – mówiła Aldona Machnowska-Góra.

Podczas koncertu, w geście solidarności, na scenie pojawiły się flagi: polska i ukraińska.

Prime Orchestra

Prime Orchestra to nowoczesna grupa, która powstała w 2014 r. w Charkowie. Kilkudziesięcioosobowy zespół łączy w jednym orkiestrę symfoniczną, grupę rockową, big band i DJ-set.

Zobacz galerię (8 zdjęć)