null

Wsparcie dla nauczycieli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala lekcyjna z uczniami siedzącymi za biurkami oraz nauczycielem prowadzącym zajęcia

W Warszawie konsekwentnie inwestujemy w edukację. Dlatego zapewniamy wyższe wynagrodzenia i szkolenia dla kadry nauczycielskiej.

W celu zachęcenia młodych ludzi do pracy w warszawskich placówkach oświatowych w 2019 r. Warszawa wprowadziła podwyżki wynagrodzeń nauczycieli. Do sierpnia 2022 r. nauczyciele stażyści i kontraktowi otrzymywali dodatek do wynagrodzenia zasadniczego. Łącznie było to około 9 tys. etatów. Od września 2022 r. Warszawa podwyższyła wynagrodzenia zasadnicze wszystkich nauczycieli, a nie tylko stażystów i kontraktowych (łącznie około 30 tys. etatów).

Dodatkowo wszyscy stołeczni nauczyciele mogą korzystać m.in. z bezpłatnych szkoleń, warsztatów i studiów podyplomowych, które oferuje nasza samorządowa placówka doskonalenia zawodowego.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji o edukacji w Warszawie: edukacja.um.warszawa.pl

Zdjęcie. Prezydent Rafał Trzaskowski podczas wręczenia nagród nauczycielom najlepszych szkół w Warszawie - prezydent pozuje do zdjęcia wraz z nauczycielami
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Zdjęcie. Prezydent Rafał Trzaskowski podczas strajku nauczycieli - wokół Prezydenta stoją 3 kobiety, jedna ma kartkę z napisem: nauczyciele zmieniają świat
Zdjęcie. rezydent Rafał Trzaskowski podczas strajku nauczycieli w szkole podstawowej nr 34 w Warszawie - Prezydent wita się z 3 kobietami.
Zdjęcie. Prezydent Rafał Trzaskowski ściska dłoń nauczyciela i przekazuje mu dyplom.