null

Podpisano umowę na modernizację części Schroniska na Paluchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Jeden z budynków na terenie Schroniska na Paluchu. Po jego prawej stronie boksy dla zwierząt
Schronisko na Paluchu

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na modernizację części warszawskiego Schroniska na Paluchu. Prace obejmą zaprojektowanie i budowę nowego oddziału geriatrycznego dla psów oraz zaprojektowanie nowego budynku administracyjnego. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 18 miesięcy.

Modułowy, piętrowy budynek geriatrii będzie przygotowany na przyjęcie ponad 70 bezdomnych zwierząt i zostanie skomunikowany łącznikiem z istniejącym szpitalem dla psów. W obiekcie swoje miejsce znajdą przede wszystkim starsze psy, na które czekać będą przestronne sale umożliwiające swobodne przemieszczanie się i wyjście na wybieg zewnętrzny. W oddzielnych salach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi. W budynku pojawią się także gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale pielęgnacji i kąpieli. Na trawiastych wybiegach mają powstać place zabaw z kładkami, tunelami, leżankami, słupkami i innymi urządzeniami do zabawy i treningu dla psów. Nie zabraknie też drzew i zadaszeń chroniących zwierzęta przed słońcem oraz baseników, w których psy będą mogły się schłodzić w upalne dni. Obiekt będzie oddzielony od części parkowej zieloną ścianą zabezpieczającą zwierzęta.

Projekt nowego, parterowego budynku administracyjnego ma uwzględniać m.in. gabinety weterynaryjne oraz pokoje, w których prowadzone będą procedury adopcyjne. Znajdzie się tam także część socjalna, biurowa i techniczna. Przy budynku wyznaczone będzie miejsce dla samochodów Eko Patrolu Straży Miejskiej zapewniające dostęp do przedsionka gabinetu weterynaryjnego.

Prace projektowe oraz budowlane wykona firma Drozda Construction. Ich koszt to 4,9 mln zł.