null

Pod wspólnym niebem – letni przegląd filmowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Publiczność na leżakach i pufach
Przegląd filmowy Pod wspólnym niebem

Jeszcze do 7 września trwa letni przegląd filmów Pod wspólnym niebem. W każdą środę na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11 można obejrzeć zagraniczne produkcje. Najbliższy seans już jutro. W programie: kino gruzińskie.

W każdą środę lata kamienica Centrum Myśli Jana Pawła II przy Foksal 11 zamienia się w gigantyczny ekran filmowy, a dziedziniec zapełnia się widzami chcącymi poznać kino z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii. Na leżakach i kocach można obejrzeć zagraniczne produkcje z lat 2018-2021.

Kolejny seans już w środę, 24 sierpnia o godz. 20:15. Na dziedzińcu będzie można obejrzeć „Brighton 4th” – film w reżyserii Levana Koguashvili z 2021 roku. To gruziński kandydat do Oscara 2022 oraz zdobywca tytułu najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego na Tribeca Film Festival.

Przed seansem Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na rozmowę z Wojciechem Góreckim – reporterem, analitykiem i historykiem specjalizującym się w tematyce Kaukazu i Azji Centralnej, autorem książek i pracownikiem Ośrodka Studiów Wschodnich. Widzowie wspólnie z gościem przyjrzą się gruzińskim obyczajom i tradycjom oraz porozmawiają o powodach wzrastającej emigracji z Gruzji do Polski.

Kolejne pokazy

Po seansie w najbliższą środę odbędą się jeszcze dwa spotkania. 31 sierpnia Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na białoruski obraz „Kryształ” w reżyserii Darii Żuk, a 7 września na prezentację etiud i krótkich metraży, zrealizowanych przez studentów i absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi i kursów Wajda School.

Całemu wydarzeniu towarzyszy cykl podcastów podejmujący m.in. tematykę edukacji międzykulturowej, duchowych korzeni wielokulturowości i wrażliwości.

Wszystkie zagraniczne filmy w ramach przeglądu pokazywane są w językach oryginalnych, z polskimi napisami. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Więcej o letnim przeglądzie Pod wspólnym niebem na stronie centrumjp2.pl.