null

Początek października na warszawskich drogach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfalt z namalowaną linią przerywaną

Pierwsze dwa dni października będą obfitowały w wydarzenia, które wiązać się będą ze zmianami na warszawskich drogach. Na ulicach odbędzie się m.in. kilka zgromadzeń publicznych i przejazd rolkarzy.

Sobotnie zgromadzenia publiczne

W sobotę, 1 października, w sercu Warszawy odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych. Pierwsze z nich rozpocznie się o godz. 11:00 na rodzie de Gaulle’a. Jego uczestniczy przejdą Traktem Królewskim przed Pałac Prezydencki, gdzie około godz. 13:30 zgromadzenie się zakończy. Później w centrum pojawią się seniorzy maszerujący w Korowodzie Kreatywności. W godzinach 12:00-12:30 z placu Defilad przejdą ul. Marszałkowską do placu Żelaznej Bramy. Około godz. 13:00 z placu Zamkowego Traktem Królewskim w kierunku Ministerstwa Finansów (ul. Świętokrzyska) przejdzie kolejne zgromadzenie. Jego zakończenie zostało zaplanowane na godz. 17:00. Na trasach wszystkich przemarszów mogą występować utrudnienia w ruchu, a pojazdy komunikacji miejskiej mogą być kierowane na objazdy. Więcej informacji związanych z organizacją ruchu w czasie tych wydarzeń można znaleźć na miejskiej stronie Infoulice.

Muzyczny festiwal na PGE Narodowym

Festiwal Roztańczony Narodowy połączy w tym roku dwa muzyczne światy – rytmy Disco oraz Rap/Pop. Gwiazdy polskiej sceny wystąpią na PGE Narodowym 1 października. W godzinach 17:00-20:00 wprowadzone zostaną ograniczenia przy wjeździe na Saską Kępę. Na stadion najszybciej będzie można dojechać pociągami metra, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz tramwajami kursującymi mostem Poniatowskiego. Po koncertach na ulice wyjadą dodatkowe autobusy linii 111 i 509, a także tramwaje 9 i 26. Częściej kursować będą również składy linii metra M2. Szczegółowe informacje dotyczące zmian na drogach i w komunikacji – związanych z tym wydarzeniem – można znaleźć na portalu Infoulice.  

Mapka z zaznaczonym na jasnoczerwono obszarem wyłączonym z ruchu koło PGE Narodowego podczas koncertu

 

Rolkarze i wrotkarze kończą sezon

Tego samego dnia sezon zakończą wrotkarze i rolkarze. Zbiorą się o godz. 19:30, by godzinę później wyruszyć na ostatni w tegorocznym cyklu przejazd Nightskating Warszawa. Uczestnicy do pokonania będą mieli 25-kilometrową trasę, ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Senatorska, plac Bankowy, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, Szwedzka, al. „Solidarności”, Targowa, Kijowska, Zabraniecka (zawrotka), Kijowska, Targowa, Sokola, Zamoście, Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście. W czasie przejazdu rolkarzy na ulicach mogą występować czasowe wstrzymania ruchu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.