null

Po nowej jezdni na Lazurowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na ul. Lazurową w remoncie - prace na jezdni, dookoła bloki.
Przebudowa ul. Lazurowej. | Autor: Skanska

Już w środę, 21 czerwca, kierowcy wjadą na nowo wybudowaną, zachodnią jezdnię ul. Lazurowej. Przejazd możliwy będzie w jednym kierunku — od al. Obrońców Grodna (trasa S8) w stronę ul. Górczewskiej. Zmiana organizacji ruchu umożliwi wybudowanie drugiej z zaplanowanych jezdni.

Na Bemowie trwa przebudowa ul. Lazurowej. Prace toczą się na odcinku o długości ok. 500 m – pomiędzy trasą S8 a ul. Górczewską. Powstają tam dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, nowe chodniki oraz rozwiązania dla ruchu rowerowego. Na skrzyżowaniu z ul. Narwik znajdzie się przejście dla pieszych i przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną. Trwa także m.in. rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz budowa nowych przystanków autobusowych. Jesienią wzdłuż drogi posadzonych zostanie 95 drzew, liczne nowe krzewy oraz byliny.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z prowadzonymi pracami, w środę, 21 czerwca około godziny 22:00 na ul. Lazurowej zmieni się organizacja ruchu. Kierowcy skierowani zostaną na zachodnią stronę drogi, gdzie powstała już nowa jezdnia. Przejazd ul. Lazurową, pomiędzy trasą S8 a ul. Górczewską, możliwy będzie tylko w jednym kierunku – z północy na południe, czyli od trasy S8 do ul. Górczewskiej. To odwrotnie niż obecnie. Przed wjazdem na rondo Radia Wolna Europa droga rozszerzy się do trzech pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz prosto i w prawo. Zachowana będzie możliwość skrętu z ul. Lazurowej w ul. Narwik oraz wyjazd z ul. Narwik w stronę ul. Górczewskiej.

Objazd budowanej ul. Lazurowej poprowadzi ulicami Górczewską i Warszawską do łącznicy trasy S8. Na taką właśnie trasę zostaną skierowane także autobusy linii 149, 167, 220 w stronę Bemowa oraz N45 w kierunku Dworca Centralnego.

Aby ominąć teren robót, kierowcy będą mogli pojechać także Górczewską, Powstańców Śląskich i Radiową do Kaliskiego.

Dwie jezdnie już po wakacjach 

Dzięki wprowadzanej zmianie w organizacji ruchu możliwe będzie przystąpienie do prac po wschodniej stronie drogi i wybudowanie tam drugiej z nowych jezdni. Ruch dwukierunkowy wróci na ul. Lazurową po wakacjach. Wtedy obydwie jezdnie będą już gotowe i zapewnią kierowcom po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Pozostaną jeszcze do wykonania roboty wykończeniowe oraz sadzenie roślin. Ulica ma być gotowa w listopadzie. Inwestorem prac jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, a wykonawcą firma SKANSKA.

Rozbudowa ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do alei Obrońców Grodna (Trasa S8) zakończy budowę ciągu drogowego biegnącego przez dzielnice Ursus, Włochy i Bemowo – pomiędzy południową a zachodnią częścią obwodnicy Warszawy.

Inwestycja jest jednym z dwóch zadań objętych projektem pn.  „Poprawa dostępności infrastruktury sieci TEN-T w ramach węzłów drogowych dróg ekspresowych S8 i S2 w warszawskim węźle sieci bazowej TEN-T – budowa odcinków ul. Gandhi i Lazurowej”, który jest planowany do współfinansowania przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Widok na ul. Lazurową w remoncie - prace na jezdni, barierki, znaki, dookoła bloki.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Widok na ul. Lazurową w remoncie - prace na jezdni, barierki, znaki, dookoła bloki.
Widok na ul. Lazurową w remoncie - prace na jezdni, barierki, znaki, dookoła bloki.
Widok na ul. Lazurową w remoncie - prace na jezdni, barierki, znaki, dookoła bloki.
ulica Lazurowa - objazd. mapka