null

PIT to Twój warszawski wkŁAD

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika kampanii miejskiej. Na fioletowym tle napis: Na PIT naprawdę możesz zyskać. Płać PIT w Warszawie. Cała grafika w tonacji fioletowo – żółtej. Czcionka w kolorze białym i czarnym
PIT to Twój warszawski wkŁAD. Płać PIT w Warszawie

Nowe tramwaje i autobusy, dodatkowe zajęcia edukacyjne i więcej ścieżek rowerowych – to tylko niektóre z miejskich inwestycji, których mogłoby być znacznie więcej, jeśli wszyscy mieszkańcy Warszawy rozliczaliby swój PIT w stolicy. Na ulicach Warszawy trwa kampania „PIT to Twój Warszawski wkŁAD”.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 miliony osób, z czego tylko niecałe 1,5 miliona mieszkańców rozlicza swój PIT w stolicy. Pozostali mimo, że na co dzień korzystają z miejskiej infrastruktury, oferty kulturalnej i edukacyjnej, wciąż przekazują swoje podatki miejscowościom, z których pochodzą. Przez co do miejskiej kasy trafia o kilkaset milionów złotych mniej, ponieważ średni wpływ od jednego podatnika to prawie 5 tys. złotych.

Kilka tygodni temu w przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty i animacje z hasłem Jest taki ład, na którym naprawdę możesz zyskać. Były wprowadzeniem do kampanii informacyjnej PIT to Twój Warszawski wkład, która ma zachęcić mieszkańców Warszawy do rozliczenia PITu za rok 2021 w stolicy. Większy budżet miasta, to więcej udogodnień dla mieszkańców, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia, szersza oferta kulturalna, nowsza infrastruktura, a także więcej środków na wsparcie uciekających przed wojną uchodźców z Ukrainy, którzy zdecydują się na dłuższy pobyt w Warszawie.

O korzyściach płynących z rozliczania PITu w Warszawie miasto będzie informowało przez najbliższe tygodnie nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale także w środkach komunikacji miejskiej, w radiu, w prasie i internecie. Za miniony rok z fiskusem trzeba rozliczyć się nie później niż 2 maja 2022. Można to zrobić na stronie: podatki.gov.pl.

 Grafika kampanii miejskej. Na fioletowym tle napis: PIT to Twój warszawski wkŁAD. Płać PIT w Warszawie. Cała grafika w tonacji fioletowo – żółtej. Czcionka w kolorze białym i czarnym
Na PIT naprawdę możesz zyskać. Płać PIT w Warszawie