null

Piosenki Queen zabrzmią w Teatrze Roma

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Krzysztof Bieliński

15 kwietnia na scenie Teatru Muzycznego Roma odbędzie się premiera musicalu „We Will Rock You” z piosenkami legendarnej grupy Queen i librettem Bena Eltona. Warszawskie przedstawienie reżyseruje Wojciech Kępczyński.

Akcja przedstawienia dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Wszystkimi aspektami życia na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, muzyka uważana jest za przejaw niepożądanego indywidualizmu. Kilkoro buntowników, którzy w tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości, podejmuje walkę o wolność, miłość i rocka.

Musical „We Will Rock You” po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w 2002 roku i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Trafił także do wielu krajów na całym świecie – pokazywany był w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech. Teatr Muzyczny Roma przedstawi musical w autorskiej inscenizacji reżyserowanej przez Wojciecha Kępczyńskiego. 

Znane wszystkim ponadczasowe przeboje grupy Queen oraz dynamiczna i pełna humoru fabuła wywołują niebywały entuzjazm widzów. Na scenie zabrzmią takie muzyczne hity jak „I Want To Break Free”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”, „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy tytułowy numer „We Will Rock You”.

Więcej informacji na temat spektaklu znajduje się na stronie internetowej Teatru Muzycznego Roma.