null

Piknik Europejski – warszawskie obchody 18-lecia Polski w UE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na kolorowym tle kolorowy napis 18 lat w UE, warszawska Syrenka płaski cień logo
Autor: M. Stiasny

Majówkę w Warszawie rozpocznie Piknik Europejski z okazji 18 lat obecności w Unii Europejskiej. To całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na terenie Multimedialnego Parku Fontann w godz. od 15.00 do 21.00.

Na scenie pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Włoch: „Zespół na Dużym Rowerze”, grecki „Mythos” i solista Roberto Ruggeri. Wystąpi również warszawska szkoła tańca „Ritmo Bloco” w specjalnym projekcie z „Brass Federacją”. Tancerze zawodowi FDC oraz uczniowie Szkoły Musicalowej B&B zaprezentują pokaz „Roztańczona Europa”, a w nim – polkę, mazura, paso doble, zorbę, taniec irlandzki i wiele innych.

Uliczny Teatr Akt przedstawi „spektakl w drodze” - Podróżnicy. Aktorzy symbolicznie „odwiedzą” różne miejsca w Europie i odegrają krótkie scenki inspirowane muzyką, tańcem czy innymi motywami charakterystycznymi dla danych krajów. Kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia będzie występ artystów Teatru Muzycznego Roma, którzy zaprezentują przegląd największych hitów z repertuaru tego teatru musicalowego.

Na najmłodszych czekają liczne gry i warsztaty oraz edukacyjny plac zabaw kreatywnych. Dzieci, wraz z animatorami w strojach narodowych, ułożą mapę Europy, puzzle 3D, przygotują flagi i kotyliony, a z klocków zbudują europejskie budowle. Będą mogły też powędrować w krainę fantazji z Bajkopodróżami.

Piknik zakończy się wspólnym, uroczystym odśpiewaniem Ody do Radości, wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. A tuż po nim, o 21.30 inauguracja nowego sezonu pokazów fontann multimedialnych. Wstęp wolny. Harmonogram wydarzeń: 15.00 – rozpoczęcie Pikniku Europejskiego 21.00 – uroczyste odśpiewanie przez warszawiaków „Ody do Radości” 21.30 – pokaz inauguracyjny - „Złota Kaczka” .

Podczas Pikniku będzie można także spróbować dań z kuchni wielu europejskich krajów.