null

Pierwsze prace na skrzyżowaniu ulic Arkuszowej i Estrady

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Skrzyżowanie ulic oraz tabliczka z nazwami: ul. Estrada_ul. Arkuszowa_w tle budynki przy ulicy
Autor: SZRM Warszawa

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania bielańskich ulic Arkuszowej i Estrady z ulicą 3 Maja w Mościskach w gminie Izabelin. W pierwszej kolejności przebudowane zostaną wodociąg i kanalizacja. Prace te potrwają do wakacji, a cała inwestycja zakończy się w przyszłym roku.

Przystąpienie do prac w rejonie skrzyżowania wymagało zamknięcia przejścia dla pieszych na południowo-wschodnim odcinku ul. Estrady. Wprowadzona zmiana umożliwiła rozpoczęcie przebudowy wodociągu i kanalizacji. Roboty na jezdni – wymagające większych zmian w organizacji ruchu – rozpoczną się w wakacje.

Trwająca modernizacja skrzyżowania obejmie przebudowę tych jezdni, na których  wyznaczone zostaną dodatkowe pasy do skrętu. Wybudowane będą też chodniki, przystanek autobusowy i oświetlenie. Przebudowa obejmie również sygnalizację świetlną, infrastrukturę teletechniczną, sieć elektroenergetyczną oraz gazową. Nowe rozwiązania poprawią płynność ruchu i bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Warunki finansowe i formalne związane z przebudową skrzyżowania określone zostały w porozumieniach z lat 2019 i 2022 zawartych pomiędzy m.st. Warszawą, województwem mazowieckim i gminą Izabelin. Projekt modernizacji skrzyżowania zapewniła gmina Izabelin. Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej uzyskał Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Prace na Bielanach wykonuje firma Balzola. Inwestycja ma być gotowa w styczniu 2025 r. i będzie kosztowała 11,4 mln zł.

Koparka na terenie budowy drogi_we wkopie robotnik ubija specjalną maszyną podłoże_po lewej stronie stoi inny robotnik i kilka dużych rur
Zobacz galerię (4 zdjęć />)
Koparka na terenie budowy drogi_po lewej stronie samochód na ulicy
Skrzyżowanie ulic_ruch samochodowy_na pierwszym planie przekreślone żółtym
Autobus miejski wjeżdża na skrzyżowanie_nad skrzyżowaniem sygnalizator świetlny