null

Pięknie na Pięknej i dwie nowe jezdnie na placu Trzech Krzyży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Autor: Marcin Górecki

Wraz z końcem wakacji na kierowców w Śródmieściu czekają spore zmiany. Będą to jednak wyłącznie zmiany na lepsze. Samochody znów pojadą dwoma jezdniami placu Trzech Krzyży, ruch wróci na ulicę Piękną, a Myśliwiecka odzyska połączenie z rondem Sedlaczka. Dziś także do użytku zostanie oddana wyremontowana południowa jezdnia ulicy Czecha na styku Wesołej i Wawra.

Plac Trzech Krzyży z dwoma jezdniami

W piątek, 1 września kierowcy znowu będą mogli jeździć po obu stronach kościoła św. Aleksandra. W ciągu dnia warszawscy drogowcy po remoncie otworzą obie jezdnie na placu Trzech Krzyży. Od tej pory prace budowlane będą się toczyły już tylko między Nowym Światem a Bracką oraz w południowo-zachodnim narożniku placu, czyli przy ulicy Hożej. Dzięki przebudowie zyskają pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego, piesi i cykliści. Razem z jezdniami oddane do użytku zostaną między innymi nowe odcinki dróg dla rowerów, wspólny – ułatwiający przesiadki – przystanek autobusów komunikacji miejskiej przy Instytucie Głuchoniemych, a dla pieszych nowe trotuary, azyle i sygnalizacja świetlna. Szczegóły dotyczące remontu i nowej organizacji ruchu na placu Trzech Krzyży można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Piękna i Myśliwiecka znów przejezdne

Wcześniej, bo w nocy z 30 na 31 sierpnia, ruch wróci na ulice Piękną. W czasie wakacji miejscy drogowcy, na odcinku między Alejami Ujazdowskimi a Wiejską wymienili podbudowę i krawężniki, a na jezdni ułożyli nowy asfalt. Zamknięcie Pięknej wykorzystali także budowniczowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. W tym samym czasie przeprowadzili oni prace na ulicy Myśliwieckiej i rondzie Sedlaczka. W piątek, 1 września, o godzinie 9:00, wróci tu poprzednia organizacja ruchu. Kierowcy znów przejadą przy Liceum Batorego do ronda Sedlaczka. Objazd do Pięknej nadal będzie prowadził ulicami Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. Autobusy linii 107, 159, 171, 517 oraz N33 i N83 zmienią swoje trasy objazdowe. Dodatkowe informacje na temat zmian w ruchu w tym rejonie dostępne są w serwisie infolulce.um.warszawa.pl.

Szerzej na Marszałkowskiej

Od 4 września kierowcy będą mieli szerzej na Marszałkowskiej, pomiędzy placem Bankowym a Królewską. Tutaj miejscy drogowcy dobudowują brakujący fragment drogi dla rowerów. Będą tu jeszcze trwały prace budowlane, które mogą oznaczać czasowe zwężenia, ale będą one prowadzone już tylko poza godzinami szczytu.

Czecha po remoncie

Dziś, 30 sierpnia, ruch wróci także na obie jezdnie ulicy Czecha. Drugi z wakacyjnych miesięcy drogowcy wykorzystali na wymianę nawierzchni na południowej jezdni tej drogi, na odcinku od Płowieckiej do Kajki. Na kilometrowym odcinku ułożonych zostało ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu, a nawierzchnia została wzmocniona dodatkowo specjalną siatką stalową. Poza jezdnią drogowcy pracowali także nad poprawą bezpieczeństwa. Zmieniona została między innymi geometria drogi na pasie do skrętu w prawo w rejonie skrzyżowania z ulicą Sejmikową.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Zobacz galerię (9 zdjęć)
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowa na placu Trzech Krzyży
Przebudowy na ulicy Marszałkowskiej