null

Utworzenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Nowoczesny pawilon w wyglądający jak szary kamień. Elewacja betonowa okala budynek z trzech stron. Wysokie, przeszklone wejście. Przed pawilonem stoi klika osób. Pawilon otoczony jest zielenią z elementami małej architektury: drewnianymi ławkami i przestrzenią z piaskiem.

Pawilon Edukacyjny Kamień to miejsce, w którym warszawiacy mogą lepiej poznać ulubioną rzekę i jej naturalne bogactwo oraz odkryć tajemnice drzew, zwierząt czy miejskiej przyrody.

Pawilon znajduje się między nabrzeżem Wisły a ul. Wybrzeże Puckie. Obiekt o nietypowym kształcie ma dwie kondygnacje: wielofunkcyjną, otwartą przestrzeń na parterze, pozwalającą na dowolną aranżację oraz antresolę wystawową. Odbywają się tu terenowe lekcje o przyrodzie, warsztaty ekologiczne, jak również spacery śladem nadwiślańskich zwierząt i roślin. Mieszkańcy znajdą tu również wsparcie dla swoich zielonych inicjatyw. Kamień to główny punkt edukacji ekologicznej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i nowe centrum Dzielnicy Wisła.

Warszawski „Kamień” otrzymał II nagrodę w XV edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”. Nagroda dla Kamienia została przyznana za realizację idei promującej nowoczesną edukację przyrodniczą w przestrzeni miejskiej.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 6 mln zł.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o edukacji w Warszawie: edukacja.um.warszawa.pl