null

Inwestycje w partnerstwie publiczno-prywatnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie food courtu w Hali Gwardii - budynek o surowym wnętrzu i nowoczesnym wykończeniu
Autor: m.st. Warszawa

Parking podziemny na pl. Powstańców Warszawy, nowy pawilon Emilia i nowa odsłona Hali Gwardii - te projekty zrealizujemy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu ważne dla mieszkańców inwestycje zrealizujemy bez nadmiernego obciążania budżetu miasta.

Program budowy Nowego Centrum Warszawy to m.in. trzy projekty, które zrealizujemy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Pierwszy z projektów to nowoczesny parking podziemny na pl. Powstańców Warszawy na 420 miejsc postojowych. Obecnie trwa budowa parkingu, który powinien zostać oddany do użytkowania w pierwszej połowie 2025 r.

Drugi projekt to plan przywrócenia Hali Gwardii jej historycznej funkcji handlowo-usługowej, a także uwzględnienie w programie jej działania funkcji sportowej. Rewitalizacja będzie dotyczyć samego budynku Hali i nie obejmie kultowego targowiska. Handel wokół obu Hal Mirowskich będzie się odbywał cały czas. Obecnie trwa ocena złożonej w postępowaniu oferty oraz koniecznej dokumentacji. 

W ramach trzeciego projektu planujemy przywrócić mieszkańcom pawilon meblowy Emilia w formie zbliżonej do oryginału i z wykorzystaniem historycznych elementów. Nowy obiekt będzie zaadaptowany na funkcje aktywizujące i integrujące społeczeństwo. Pracujemy nad dokumentacją konieczną do zaproszenia do składania ofert.

Status projektu:

 

Więcej informacji o przestrzeni miejskiej w Warszawie: architektura.um.warszawa.pl