null

Parking P+R Metro Kondratowicza czeka na kierowców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pusty nowy parking P+R Kondratowicza. Na pierwszym planie zółta szykana drogowa z numerem 19115.
Parking przy stacji Metro Kondratowicza otwarty zostanie w poniedziałek 6 marca. | Autor: ZTM Warszawa

W poniedziałek, 6 marca, uruchomiony zostanie parking „Parkuj i Jedź” przy stacji Kondratowicza na linii metra M2. Będzie tu ponad 100 miejsc parkingowych.

Parking znajduje się po południowej stronie budynku urzędu dzielnicy Targówek. Wjechać na niego można z ulicy św. Wincentego, a wyjechać w kierunku ulic Matki Teresy z Kalkuty i Gilarskiej. Drugi wjazd i wyjazd znajduje się przy ul. 20 Dywizji Piechoty WP – od skrzyżowania z L. Kondratowicza i Malborską.

107 miejsc

Kierowcy będą mieli do dyspozycji 107 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe są czytelnie oznakowane, a miejsca dla osób z niepełnosprawnościami wyróżnione są kolorem niebieskim.

Parking będzie dostępny we wszystkie dni tygodnia w godz. 4:30-2:30. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Kierowcy, którzy chcą zostawić samochód bez opłat na dłużej, muszą posiadać aktywny bilet ZTM: krótkookresowy (dobowy, 3-dniowy, weekendowy), lub długookresowy (30- i 90-dniowy) albo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

Uprawnienia do bezpłatnego parkowania na parkingu będą sprawdzali kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego.

Dla samochodów i rowerów

Sieć parkingów „Parkuj i Jedź” w Warszawie to już 17 obiektów. Jest na nich blisko 4,8 tys. miejsc parkingowych dla samochodów (w tym ponad 100 dla osób z niepełnosprawnościami) oraz prawie 1000 dla rowerów. Na parkingach jest także 38 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

Szczegółowe informacje o zasadach korzystania z parkingów P+R są dostępne na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego w zakładce „Parkingi Parkuj i Jedź”.

Dwa pomalowane na niebieskiego miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Widok z lotu ptaka na parking dla samochodów ogrodzony niewielkimi pasami zieleni. Po prawej stronie dwupasmowa jezdnia. W tle budynki mieszkalne.
Widok z lotu ptaka na parking dla samochodów ogrodzony niewielkimi pasami zieleni. Po prawej stronie dwupasmowa jezdnia.