null

Nowa odsłona Parku Kultury w Powsinie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Odkryty basen, w którym kąpią się ludzie. Dzieci pływają w rękawkach. Wokół basenu drewniana podłoga. Po jednej stronie basenu ludzie opalają się na leżakach. Obok stoi żółta, kręcona zjeżdżalnia. W tle wysokie drzewa.
Park Kultury w Powsinie

Odwiedzający Park Kultury w Powsinie mogą już korzystać z wyremontowanego basenu oraz licznych atrakcji wodnych.

Wschodnia część Parku Kultury, który leży na granicy Ursynowa i Wilanowa, pełni głównie funkcje rekreacyjno-sportowe. Znajduje się tam basen, który został całkowicie przebudowany. Zmodernizowaliśmy nieckę basenu i brodzik, wybudowaliśmy także liczne atrakcje wodne. Poza wodotryskami i zamgławiaczami, które rozpylają delikatną mgiełkę nad basenem, stanęła tu również zjeżdżalnia. Przebudowaliśmy także budynek, w którym znajdują się sanitariaty i szatnie. Teraz goście mogą korzystać z nowych przebieralni, pryszniców i toalet, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Po gruntownej przebudowie, oddano do dyspozycji mieszkańców także dwa zadaszone całoroczne korty tenisowe. W odnowionym obiekcie nastąpiło wiele zmian, od nawierzchni po pokrycie hali. Nowe korty ogrzewane są cichymi nagrzewnicami gazowymi, a powłoka posiada świetliki umożliwiające grę w dzień bez potrzeby używania sztucznego światła. Wieczorem odpowiednie doświetlenie zapewniają reflektory w technologii LED.

Całkowitą metamorfozę przeszedł także teren placu gier i mini golfa. Został on wzbogacony o pełny 18-dołkowy tor do mini golfa, schronienie przed deszczem, szatnie plażowe dla zawodników, zamgławiacze dające wytchnienie w gorące dni oraz dodatkowe boisko do siatkówki plażowej. Nawierzchnia istniejących wcześniej boisk do siatkówki oraz koszykówki została wymieniona.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł.

Status projektu:

 

Więcej informacji o sporcie w Warszawie: sport.um.warszawa.pl