null

Park kieszonkowy po prawej stronie Wisły

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Drewniany domek dla owadów na terenie zieleni przykrytym korą. Obok drewniane siedzisko
Park kieszonkowy na Pradze-Południe | Autor: K. Babicki

Warszawiacy mogą korzystać z kolejnego parku kieszonkowego. Nowe miejsce wypoczynku wśród przyrody powstało na Pradze-Południe. Za inwestycję odpowiada Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Rozległy trawnik u zbiegu ulic gen. A.E. Fieldorfa „Nila” i gen. T. Bora-Komorowskiego zamienił się w przyjazny pocket park z nową roślinnością. Mieszkańcy zauważą tam trzy jabłonie, a także niemal 200 nowych krzewów, w tym m.in. róże ‘Spinacer’, derenie białe ‘Aurea’ oraz śnieguliczki ‘Amethyst’. Posadzono także byliny i rośliny cebulowe. Łącznie pojawiło się około 2,5 tys. roślin.

Do parku prowadzą dwa wejścia utworzone z nawierzchni mineralnej oraz jedno nieformalne w formie chodnika rzymskiego. W nowo zaaranżowanej przestrzeni pojawiły się ławki, drewniane siedziska oraz szeroka huśtawka. Rowerzyści mogą dodatkowo skorzystać ze stojaka rowerowego. W mini-parku postawiono też karmnik dla ptaków i hotel dla owadów.

Park kieszonkowy na Pradze-Południe zrealizowano w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. Projekt powstał w pracowni Kształtownia.pl, a prace budowlane wykonała firma AG Complex.

Parki kieszonkowe w Warszawie

Zielony teren na Pradze-Południe to kolejny pocket park stworzony przez Zarząd Zieleni w ciągu ostatnich miesięcy. Od listopada mieszkańcy mogą korzystać z podobnego miejsca do odpoczynku na Ursynowie. W grudniu udostępniono też parki na Pradze-Północ i Mokotowie.

Alejki spacerowe otoczone terenem obsadzonym krzewami. Przy alejce ławka, a drugiej strony domek dla ptaków lub owadów. W tle wysokie drzewa.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Drewniany domek dla owadów na terenie zieleni przykrytym korą. Obok drewniane siedzisko
Drewniana szeroka huśtawka przy alejce spacerowej
Ścieżka spacerowa z kamiennych płyt na trawie. Obok drewniane siedziska, dalej drewniana szeroka huśtawka. W tle wiata przystanku oraz budynki mieszkalne.