null

Przebudowa parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z drona na prace budowlane w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Widoczne wyznaczone ścieżki, na placu budowy pracująca koparka. W tle istniejąca zieleń w parku oraz panorama Warszawy z budynkami mieszkalnymi
Prace w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK stanie się atrakcyjną, zieloną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji. Pojawi się place zabaw, małpi gaj, punkt widokowy i ścieżka dydaktyczna nawiązująca do historii Cichociemnych, a także nowe drzewa i krzewy. Zachowane zostanie również miejsce na aktywności sportowe.

W ramach inwestycji powstanie ścieżka dydaktyczna, która upamiętni dzieje wyjątkowej grupy polskich żołnierzy służby specjalnej z czasów II wojny światowej – Cichociemnych. Trasa będzie wiodła przez najważniejsze elementy parku. Powstanie również „małpi gaj”, nawiązujący do ośrodka treningowego Cichociemnych na terenie Szkocji. Urządzenia mają zachęcić do ćwiczeń fizycznych.

Zmiany, jakie zajdą w parku, planowane są z myślą o wszystkich odwiedzających go osobach – rodzinach, seniorach, właścicielach psów, rowerzystach czy mieszkańcach uprawiających sport. Pojawią się tu nowe alejki do spacerowania, ścieżka rowerowa, a także nowe ławki, drewniane siedziska oraz kosze na śmieci.

Status projektu:

Grafika z etapami realizacji projektu - etap 5 - realizacja

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl

Zielony teren z drzewami widoczny z drona. Widać zielone wzniesienie, a w dole również toczące się prace budowlane
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Plac budowy wśród zielonych terenów. Widać m.in. maszynę budowlaną
Na wygrodzonym siatką placu budowy zbliżenie na drewniane szalunki. W tle zielone drzewa
Wizualizacja Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK - widok na zieleń i alejki parkowe
Widok z drona na wylany beton w szalunkach na placu budowy