null

Ostatnie prace przed majówką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace na torowisku tramwajowym_podnośnik na ciężarówce montuje sieć trakcyjną_po prawej budynki_po lewej zieleń
Prace na torowisku | Autor: Tramwaje Warszawskie

W ostatnich dniach kwietnia drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni na placu Piłsudskiego i ulicach: Focha, Moliera oraz Wierzbowej. W weekend, 26-28 kwietnia, będzie asfaltowana także jezdnia ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu z Czerniakowską. Z kolei na ulicy Obozowej tramwajarze zbudują nowe perony przystanków – Deotymy i Magistracka.

Podczas wszystkich zaplanowanych prac kierowcy pojadą objazdami, a autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią trasy.

Nowa nawierzchnia dookoła Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

W dni poprzedzające majówkę miejscy drogowcy wymienią nawierzchnię na ulicach wokół gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. To weekendowy objazd dla autobusów, dlatego 27-28 kwietnia Trakt Królewski wyjątkowo nie będzie deptakiem.

Najpierw remontowana będzie nawierzchnia jezdni na placu Piłsudskiego oraz ulicach Focha i Moliera. Od piątku, 26 kwietnia, od godziny 22:00 do niedzieli, 28 kwietnia, do końca dnia będzie zamknięty odcinek od ulicy Królewskiej do Senatorskiej. Następnie, w poniedziałek, 29 kwietnia po północy, rozpocznie się frezowanie ulicy Wierzbowej. Te prace potrwają do środy, 1 maja, do godziny 4:00. Nie będzie przejazdu od Senatorskiej do placu Piłsudskiego.

Więcej informacji na temat zmian w organizacji ruchu w tym rejonie można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Asfaltowanie drugiej jezdni Gagarina

Od piątku, 26 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 29 kwietnia, do godziny 4:00 drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej, od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Są to prace przełożone z poprzedniego tygodnia – wtedy plany pokrzyżowała pogoda. Ponownie zostanie zamknięta również jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Na obu asfaltowanych ulicach kierowcy będą jeździli – w dwóch kierunkach – po jednej części drogi. Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na weekend po majówce.

Dodatkowe informacje dotyczące prac asfaltowych na ulicach Gagarina i Czerniakowskiej znajdują się w miejskim portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Tramwajarze wracają na Obozową

Warszawscy tramwajarze wracają na ulicę Obozową, gdzie wybudują kolejne przystanki – Deotymy i Magistracka. Z tego powodu w najbliższy weekend, 27-28 kwietnia, tramwaje nie będą jeździły pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z23. Tramwajarze najpierw będą pracowali na jezdni w kierunku Śródmieścia. Od soboty, 27 kwietnia, od godziny 0:15 do piątku, 10 maja, do godziny 23:45, jezdnia ulicy Obozowej zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z Ciołka do Magistrackiej. Później roboty przeniosą się na drugą stronę drogi. Od 11 do 24 maja ulica Obozowa będzie zamknięta pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlberga.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w rejonie prac można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Zmiana objazdu budowy tramwaju

Skrzyżowanie ulicy Jana III Sobieskiego z Idzikowskiego zostanie zamknięte w nocy z poniedziałku na wtorek, z 29 na 30 kwietnia. To kolejne miejsce, gdzie będą przebudowywane podziemne instalacje i ułożone tory tramwaju do Wilanowa. Tramwajarze zamkną też fragment ulicy Idzikowskiego łączący ulicę Jana III Sobieskiego i aleję Witosa. Funkcję objazdu dla kierowców chcących dojechać do Jana III Sobieskiego przejmie otwarta ulica van Beethovena.

Pozostałe informacje związane ze zmianami w ruchu drogowym w czasie budowy tramwaju do Wilanowa można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

plac Piłsudskiego - Moliera, etap 1_mapka objazdów
Zobacz galerię (4 zdjęć)
plac Piłsudskiego - Wierzbowa, etap 2_mapka objazdów
ulica Gagarina - organizacja ruchu_mapka
Sobieskiego_Idzikowskiego_Witosa - mapka objazdów