null

Ostatnie prace na rondzie Sedlaczka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rondo Sedlaczka_samochody pod wiaduktem_na drodze mały śnieg
Rondo Sedlaczka | Autor: SZRM Warszawa

Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie ronda Sedlaczka i przywrócenie całego ruchu w rejonie ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej. Wcześniej na rondzie ułożona zostanie nawierzchnia i wykonane niezbędne oznakowanie. Wymaga to zamknięcia skrzyżowania, ale dla kierowców wyznaczone zostały objazdy. W weekend miejscy drogowcy przeprowadzą również frezowanie ostatniego odcinka ulicy Chodeckiej.

Pod nowymi wiaduktami Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola dobiega końca przebudowa ronda Sedlaczka, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej. Aby uruchomić rondo konieczne jest ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni i wykonanie na niej oznakowania poziomego. Prace te wymagają zamknięcia skrzyżowania, co nastąpi w czwartek, 30 listopada, około godziny 22:00.

Objazd wyznaczony został Alejami Ujazdowskimi oraz ulicami Książęcą i Ludną do Wisłostrady lub ulicą Czerniakowską do Trasy Łazienkowskiej.

Przywrócenie ruchu zostało zaplanowane na poniedziałek, 4 grudnia przed godziną 5:00. Zakres otwarcia skrzyżowania uzależniony będzie od postępu w pracach, na co decydujący wpływ ma pogoda. Jeśli zbyt niskie temperatury lub opady śniegu uniemożliwią wykonanie wszystkich prac, w poniedziałek powróci dotychczasowa organizacja ruchu (przejazd wahadłowy po zachodniej stronie ronda), a układanie nawierzchni będzie kontynuowane w kolejny weekend.

Otwarcie całego ronda i uruchomienie wszystkich relacji w rejonie skrzyżowania ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej planowane jest jeszcze w grudniu.

Autobusy inaczej

W czasie zamknięcia skrzyżowania na objazdy zostaną skierowane linie: 107, 108, 159, 162, 171, 517, N33 i N83. Autobusy linii 107 i 159 w obydwu kierunkach, od ulicy Pięknej będą dojeżdżały do Czerniakowskiej Alejami Ujazdowskimi i Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 108, 162 w stronę Wisłostrady pojadą ulicami Górnośląską i Solec, a w przeciwnym kierunku Solec, Wioślarską i Ludną. Na podobne trasy zostaną skierowane autobusy linii 171 w stronę Chomiczówki oraz nocnych N33 i N83 (w obydwu kierunkach). Natomiast 517 będą dojeżdżały tylko do ulicy Rozbrat, do przystanków przy Śniegockiej (nie dojadą do pętli Torwar).

Po zakończeniu prac i otwarciu dla ruchu ronda Sedlaczka autobusy wrócą na swoje stałe trasy. Autobusy linii 108 i 162 ponownie pojadą ulicami Myśliwiecką i Szwoleżerów, 159 i 107 wrócą na Łazienkowską i Myśliwiecką, a linii nocnych na Łazienkowską i Rozbrat. Także 171 i 517 znów dojadą na Łazienkowską i pętlę przy Torwarze.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Kompleksowa modernizacja

Przebudowa ronda Sedlaczka jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Termin zakończenia wszystkich prac związanych z jej realizacją mija w marcu 2024 r., ale nowo wybudowane wiadukty są już otwarte i mogą z nich korzystać kierowcy, a po północnej stronie także piesi i rowerzyści. Na Trasie Łazienkowskiej trwa likwidacja przejazdów, które w trakcie remontu umożliwiały organizację ruchu w obydwu kierunkach po jednej stronie drogi. Związane z tym prace wymagały zamknięcia wewnętrznych pasów ruchu i potrwają do 10 grudnia.

Część pieszo-rowerowa po stronie południowej wiaduktów będzie gotowa do marca 2024 r. Do tego czasu zakończą się także wszystkie pozostałe prace, w tym m.in. wykonywanie nawierzchni żywicznych na elementach wiaduktu południowego, budowa schodów w rejonie skarpy warszawskiej i drogi rowerowej w parku Ujazdowskim.

Inwestorem przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, wykonawcą firma SKANSKA. Koszt inwestycji to około 90,5 mln zł.

Drogowcy na Chodeckiej

Warszawscy drogowcy kończą wymianę nawierzchni ulicy Chodeckiej. W najbliższy weekend będą frezowali odcinek od Łojewskiej (razem ze skrzyżowaniem) do Kondratowicza. Roboty potrwają od piątku, 1 grudnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 4 grudnia, do godziny 5:00. W tym czasie remontowany odcinek będzie wyłączony z ruchu. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Kondratowicza, Łabiszyńską, Łojewską, Turmoncką i Krasnobrodzką lub Kondratowicza, Malborską i Kowalskiego do Krasnobrodzkiej. Mieszkańcy dojadą do swoich posesji ulicami Tokarza i Krasiczyńską, na których zostanie dopuszczony ruch w obu kierunkach.

Autobusy linii: 114, 169, 199, 245, 409 i 500 nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie, która będzie nieczynna. Będą jeździły ulicą Kondratowicza do Łabiszyńskiej i zakończą oraz rozpoczną swoje kursy przy skrzyżowaniu z Suwalską. Natomiast autobusy linii: 112, N14 i N64 będą kursowały bezpośrednio ulicą Kondratowicza, z pominięciem Łojewskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

zamknięte rondo Sedlaczka - układanie nowej nawierzchni_mapka
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Rondo Sedlaczka_traktor i samochód pod wiaduktem_na poboczu śnieg
Rondo Sedlaczka_autobus pod wiaduktem_barierki wygrodzeniowe_na poboczu śnieg
Rondo Sedlaczka_widok na wprost pod wiaduktem - między filarami
Rondo Sedlaczka_traktor-koparka i samochody pod wiaduktem_na poboczu śnieg
frezowanie ulicy Chodeckiej - objazd zamkniętego odcinka_mapka