null

Ostatnie prace na Gagarina

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace drogowe na ulicy Gagarina_robotnik_koparka_ogrodzenie
Prace drogowe na ul. Gagarina | Autor: Szymon Pulcyn

Budowa kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Jurija Gagarina dobiega końca. W piątkowy wieczór, 12 kwietnia, rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na jezdni w kierunku Czerniakowskiej. Na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej kierowcy pojadą jedną jezdnią. Zwężona zostanie również sama Czerniakowska. Po weekendzie prace przeniosą się w pobliże Belwederskiej.

Pod koniec ubiegłego roku kierowcy wrócili na ulicę Gagarina. Samochody jeżdżą jeszcze po tak zwanej warstwie wiążącej. Układanie ostatniej, czyli ścieralnej warstwy, odłożono na cieplejsze dni. Początek wiosny to najlepszy moment na takie roboty.

Jedną jezdnią na Gagarina

Ostatnie prace na ulicy Gagarina zostały podzielone na kilka etapów. Drogowcy zaczną od jezdni prowadzącej w kierunku Czerniakowskiej. W piątek, 12 kwietnia, około godziny 22:00 zamkną ją pomiędzy Sielecką a Czerniakowską. Kierowcy będą jeździli drugą jezdnią w obu kierunkach. Ulice Sielecka, Iwicka i Czerska (wszystkie po południowej stronie) stracą połączenie z Gagarina. Dojechać do nich można od strony Chełmskiej.

Węższa Czerniakowska

Przy skrzyżowaniu z Gagarina zamknięta będzie także jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na drugą nitkę. Kierowcy pojadą prosto po dwóch pasach w każdą stronę. Z jednego z nich skręcą w prawo, a do skrętu w lewo będą mieli dodatkowy pas. Wyjazd z alei Polski Walczącej będzie węższy o jeden pas, ale utrzymane zostaną wszystkie relacje. Nie będzie natomiast skrętu w lewo z Gagarina w Czerniakowską w stronę Trasy Łazienkowskiej.

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Prace potrwają tu do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 4:00.

Autobusy zmienią trasy

Prace drogowców będą miały wpływ na kursowanie pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. W weekend, 12-15 kwietna, zmienią się trasy autobusów linii 107 i 119. Autobusy linii 107, jadące w kierunku pętli Esperanto, wrócą w tym czasie na trasę podstawową, czyli z ulicy Bobrowieckiej skręcą w prawo w Chełmską, a następnie w lewo w Czerniakowską. Z kolei autobusy linii 119, jadące z Wiśniowej Góry na Mokotów, skręcą z alei Becka w prawo w aleję Polski Walczącej i północną jezdnią Gagarina dojadą do Belwederskiej (wracać będą przez Spacerową).

A jak po weekendzie?

W poniedziałek, 15 kwietnia, około godziny 4:00 drogowcy przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. Zamknięta będzie południowa jezdnia Gagarina, czyli ta, którą kierowcy jeżdżą zazwyczaj w kierunku Czerniakowskiej. Obecnie można nią dojechać tylko do ulic poprzecznych. Na czas asfaltowania będzie całkowicie zamknięta. Ulice Nabielaka, Górska i Stępińska będą miały wyjazd tylko na Chełmską.

Utrudnienia w tym miejscu potrwają do piątku, 19 kwietnia, do godziny 22:00. W kolejny weekend rozpoczną się prace na drugiej jezdni Gagarina.

Tory na Gagarina gotowe

Wykonawca trasy do Wilanowa, która połączy się z odnogą na Gagarina, pracuje nad odcinkiem wzdłuż Goworka i Spacerowej oraz na skrzyżowaniu z Belwederską. Ułożona została już większość szyn i rozjazdy, rozwieszona jest też sieć trakcyjna. Na maj planowane jest przywrócenie ruchu drogowego w dwóch kierunkach po Spacerowej. W tym samym czasie ma zostać otwarte połączenie ulicy Chełmskiej z Jana III Sobieskiego i zamknięty wlot ulicy Dolnej. Wykonawca – Budimex – będzie mógł się zająć przebudową instalacji podziemnych pod drugą częścią skrzyżowania.

Budimex dokłada wszelkich starań by do końca kwietnia odbyły się przejazdy techniczne tramwaju po ulicy Gagarina i Spacerowej. To bezpośrednio wpłynie na rozpoczęcie kursowania z pasażerami. Wykonawca informuje także, że we wrześniu, na początku roku szkolnego, tramwaje dotrą do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Prace asfaltowe na ulicy Gagarina_mapka zamknięć i objazdów
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Prace drogowe na ulicy Gagarina_zielone torowisko przegrodzone barierką_po lewej zieleń i ruch samochodowy
Prace drogowe na ulicy Gagarina_dwie koparki i robotnik
Prace drogowe na ulicy Gagarina_zielone torowisko przegrodzone barierką_po prawej pusty przystanek tramwajowy
zielone torowisko tramwajowe_po lewej autobus
Prace drogowe na ulicy Gagarina_zielone torowisko przegrodzone barierką_za nią mężczyzna na hulajnodze elektrycznej