null

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu Warszawa w kwiatach

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Przez zazieleniony balkon widać zbiornik wodny i wybudowane za nim wysokie bloki mieszkalne.
II miejsce w kategorii "Balkony. loggie i okna" dla p. Macieja Sawickiego | Autor: T. Kaczor

Warszawa w kwiatach to konkurs na najpiękniej ukwiecone balkony i ogrody mieszkańców stolicy. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zachęcają do wzięcia udziału w 41. edycji tego wydarzenia. Zgłoszenia można przesyłać już tylko do końca czerwca.

Zgłoś się do najpiękniejszego konkursu stolicy

W konkursie poszukiwane są najpiękniejsze zielone zakątki położone w granicach m.st. Warszawy w jednej z następujących kategorii:

  • balkony, loggie, okna;
  • inicjatywy sąsiedzkie;
  • ogrody i ogródki przy budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz działki kwietne w ROD;
  • aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych;
  • osiedla mieszkaniowe;
  • aranżacja zieleni przy punktach usługowych oraz przy budynkach użyteczności publicznej.

Dodatkowo jury przyzna 3 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Formularz zgłoszeniowy do 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach można złożyć do 30 czerwca 2024 r.: online – na stronie warszawawkwiatach.pl lub osobiście – w siedzibach Zarządu Zieleni i Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Do zgłoszenia należy dołączyć fotografie oraz opis obiektu.

Laureaci zostaną ogłoszeni na finałowym pikniku pełnym kwietnych atrakcji, który odbędzie się 14 września w Parku Agrykola.

Zakorzeń w sobie pasję do ogrodnictwa

Warszawa w kwiatach to nie tylko konkurs. Organizatorzy zapraszają również na warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, stołecznych parków, ogrodów oraz do partnerów projektu.

Wszystkie wydarzenia pod szyldem Warszawy w kwiatach są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy. Harmonogram edukacyjnych spotkań znajduje się na stronie warszawawkwiatach.pl oraz profilu Warszawa w kwiatach na Facebooku.

Organizatorem konkursu Warszawa w kwiatach jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Partnerzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, Związek Szkółkarzy Polskich, Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Działkowców, Polskie Towarzystwo Różane, Technikum Ogrodnicze w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Rojewski Roses, U Bianki, GMF Group, Garden Masterclass Polska, Katarzyna Bellingham, Bomby kwietne oraz InPost Green City.