null

Ostatnie dni na zgłoszenie swojej Warszawianki Roku 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Rafał Motyl

Już tylko do niedzieli 23 lipca można zgłaszać kandydatki do tytułu tegorocznej Warszawianki Roku. W tej edycji plebiscytu tytuł zostanie przyznany kobiecie, która działa dla Warszawy, jej promocji, a także która jest uosobieniem wartości istotnych dla miasta.

Czekamy na kandydatury do plebiscytu Warszawianka Roku 2023. Szukamy kobiet niezwykłych, które budują nasze miasto, promują ważne dla Warszawy wartości, takie jak tolerancja, europejskość, różnorodność, które po prostu działają na rzecz naszego miasta – zachęca do udziału w plebiscycie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Tytuł Warszawianki Roku w 2023 roku zostanie przyznany zarówno za działalność z myślą o stolicy, jak i promowanie wartości demokratycznych, otwartości, tolerancji, równouprawnienia, a także za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie. Kapituła konkursowa wybierze spośród zgłoszonych kandydatek 10 nominowanych do tytułu Warszawianki Roku 2023. Następnie mieszkanki i mieszkańcy stolicy w głosowaniu wybiorą zwyciężczynię.

Namawiam do tego, żeby zgłaszać te dziewczyny, te kobiety, które tworzą Warszawę silniejszą, mocniejszą, które dają jej fantastyczną energię, bo nie ma drugiego takiego konkursu – zachęca Warszawianka Roku 2022 Małgorzata Szumowska.

Kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2023 można zgłaszać poprzez stronę internetową warszawiankaroku.um.warszawa.pl oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Może to zrobić każdy, kto ma ukończony 18. rok życia. W przypadku wyboru formy papierowej, wypełniony i wydrukowany formularz należy wysłać na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa, z dopiskiem „Warszawianka Roku”). Pod uwagę będą brane głosy, które nadejdą w terminie (liczy się data doręczenia, nie nadania). Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 21 listopada 2023 r.

W latach poprzednich laureatkami plebiscytu zostały: Irena Sendlerowa, Anna Ojer, Nicole Sochacki-Wójcicka, Krystyna Janda, Wanda Traczyk-Stawska oraz Małgorzata Szumowska.