null

Ostatnie asfaltowanie Górczewskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace budowalne na skrzyżowaniu ul. Konarskiego do Góralskiej
Ostatnie asfaltowanie Górczewskiej

Wkrótce ostatnie prace na ul. Górczewskiej w związku ze zbliżającym się uruchomieniem metra na Bemowie. Od piątku, 10 czerwca, przez ok. 10 dni warszawscy drogowcy będą remontowali nawierzchnię w miejscach nie związanych bezpośrednio z budową podziemnej kolei.

Remont podzielony będzie na dwa etapy:

  • od piątku, 10 czerwca, od godz. 22.00 do wtorku, 14 czerwca, do godz. 4.00 wymieniana będzie nawierzchnia na jezdni południowej (w kierunku Śródmieścia) na odcinku od ul. Konarskiego do Góralskiej;
  • od środy, 15 czerwca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 20 czerwca, do godz. 4.00 prace będą prowadzone na jezdni północnej (w kierunku Bemowa) na tym samym.

W trakcie prac od ul. Krępowieckiego do ul. Konarskiego wymieniona zostanie warstwa wiążąca, ułożona siatka wzmacniająca i warstwa ścieralna nawierzchni.

Podczas każdego z etapów, jedna jezdnia ulicy Górczewskiej będzie zamknięta, a ruch w obu kierunkach będzie obywał się sąsiednią.

Remont jezdni południowej

Od piątku wieczorem do wtorku rano, jadący Górczewską w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia zjadą na jezdnię północną na wysokości skrzyżowania z ul. Konarskiego. Przed samym skrzyżowaniem na drodze zostaną wygrodzone dwa środkowe pasy, pozostawiając dwa do jazdy. Ze skrajnego prawego, kierowcy skręcą w ul. Konarskiego (na południe), a ze skrajnego lewego pojadą prosto. Obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Górczewskiej w Konarskiego (w stronę ul. Bolkowskiej). Objazd do tej części ul. Konarskiego będzie prowadził ul. Górczewską, Powstańców Śląskich i Bolkowską.

Na właściwą jezdnię kierowcy powrócą na wysokości ul. Góralskiej. Ulica ta także zostanie zwężona do dwóch pasów: jeden do wyjazdu w prawo lub lewo na ul. Górczewską, drugi do wjazdu z ul. Górczewskiej.

Kierowcy jadący ul. Górczewską w stronę Bemowa powinni spodziewać się zwężenia „swojej” jezdni już od skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Piesi także muszą liczyć się z zamknięciem przejść przez ul. Górczewską. W takiej sytuacji będą kierowani do przejść sąsiednich.

Remont jezdni północnej

Od środy do poniedziałku, prace będą przebiegać analogicznie jak w poprzednie dni. Tym razem jednak zamknięta zostanie jezdnia w stronę Bemowa. Wówczas kierowcy w obu kierunkach poruszać się będą już wyremontowaną jezdnią południową. Od skrzyżowania z ul. Księcia Janusza jezdnia północna Górczewskiej zostanie zwężona do dwóch pasów: lewoskrętu w ul. Góralską i pasa do jazdy prosto, którym kierowcy zjadą na sąsiednią jezdnię. Dojazd do centrum handlowego możliwy będzie wyłącznie od strony Śródmieścia – jednym pasem. Z galerii handlowej będzie można natomiast wyjechać w obie strony na ul. Górczewską. Jadący od strony Bemowa będą mogli dojechać do sklepów przejazdem pod wiaduktem drogowym.

Prace na tej jezdni obejmą odcinek do skrzyżowania z ul. Konarskiego. Na jezdni w stronę ul. Powstańców Śląskich wyznaczone zostaną dwa pasy – lewoskręt w Konarskiego (na południe) oraz pas do skrętu w prawo i do jazdy prosto. Jadący z przeciwnego kierunku także będą mieli do dyspozycji dwa pasy: prawoskręt i pas do jazdy prosto.

Wszystkie prace zakończą się w poniedziałek, 20 czerwca, nad ranem.

W czasie prac Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pozostaną na swoich trasach. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną uruchomione w tymczasowych lokalizacjach, na funkcjonujących jezdniach.

mapka, 10-14 czerwca, remont południowej jezdni ul. Górczewskiej
Zobacz galerię (2 zdjęć)
mapka, 15-20 czerwca, remont północnej jezdni ul. Górczewskiej