null

Ostatnia odsłona spaceru z przewodnikiem po Lesie Bielańskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fragment powalonego drzewa w Lesie Bielańskim. Na pniu wyryte inicjały
Las Bielański

Warszawiacy zainteresowani zwiedzeniem Lasu Bielańskiego z przewodnikiem mają jutro ostatnią w tym roku szansę, aby to zrobić. Lasy Miejskie – Warszawa zapraszają na wspólną wędrówkę z historykiem.

Uczestnicy wycieczki dowiedzą się m.in. kto posadził Las Bielański i skąd wzięła się jego nazwa oraz kim byli Czesław Łaszek i Tadeusz Baum. Zobaczą także ostatni fragment Puszczy Mazowieckiej, pustelnie dawnych mnichów czy zabytkowe źródło z najsmaczniejszą wodą w mieście. Rolę przewodnika będzie pełnił historyk, Tomasz Jastrzębski.

Podczas spaceru słuchacze wspólnie posprzątają również las. Każdy z nich otrzyma rękawiczki i worki na śmieci, a po spacerze – drobny upominek. Ze szczegółami dotyczącymi sobotniej wędrówki można zapoznać się na fanpage’u Lasów Miejskich – Warszawa na Facebooku.

W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11:00 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

O projekcie

Spacer realizowany jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las” pod patronatem Lasów Miejskich – Warszawa.

Jutrzejsze spotkanie jest ostatnim z cyklu 12 spacerów. Będzie to jednocześnie drugi spacer z udziałem historyka. Pozostałe wędrówki prowadzone były również przez leśników, botaników i ornitologów.