null

Ostatni moment na oddanie głosu na Warszawiankę Roku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zagłosuj na Warszawiankę Roku 2021

Piątek, 22 października, to ostatni dzień głosowania na Warszawiankę Roku 2021. W tegorocznej edycji o ten tytuł ubiega się dziesięć wyjątkowych kobiet, które swoim życiem, odwagą czy też osiągnięciami udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych.

To już 4. odsłona plebiscytu, w którym miasto honoruje kobiety wpływające na rozwój i promocję stolicy, a także warszawianki, które wyróżniają się działalnością na rzecz innych kobiet, społeczeństwa obywatelskiego czy społeczności lokalnej. W tym roku, spośród zgłoszonych przez mieszkańców kandydatek, kapituła konkursu wyłoniła 10 kobiet, których działania pokazują, jak konsekwencją można zmienić otaczającą nas rzeczywistość. 

W przyjaznej rywalizacji o tytuł ubiegają się: Katarzyna Augustynek, Sylwia Chutnik, Kamila Górniak, Marina Hulia, Agnieszka Kępka, Olga Kozierowska, Marta Lempart, Agnieszka Sikora, Wanda Traczyk-Stawska oraz Magdalena „Lusia” Żagałkowicz.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest nadzieja. To pretekst do rozmowy, kto i co daje dziś nadzieję warszawiakom. O tym, czym nadzieja jest dla uczestniczek konkursu, opowiedziały one same.

Kiedy i jak głosować?

Głosy można oddawać: elektronicznie, za pomocą formularza znajdującego się na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl, podczas wydarzeń miejskich, których lista publikowana jest na profilu wydarzenia na Facebooku lub papierowo, za pomocą formularza dostępnego na stronie warszawiankaroku.um.warszawa. Wypełniony formularz można wysłać także elektronicznie na adres: warszawiankaroku@um.warszawa.pl bądź dostarczyć pocztą lub osobiście do Biura Marketingu Miasta na ul. Senatorskiej 36, 00-095 Warszawa, p. 203, z dopiskiem „Warszawianka Roku” na kopercie.

Głosowanie potrwa do 22 października (w przypadku głosowania internetowego do godz. 23:59, a w przypadku głosowania papierowego do godz. 16:00).

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 9 listopada podczas uroczystej gali, a także opublikowane na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl oraz na miejskich profilach w mediach społecznościowych.

Zobacz galerię (10 zdjęć)