null

Ostatni dzień na zgłaszanie kandydatów do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym tle gest zwycięstwa, dwa place w górę. Obok napis białą czcionką: Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego

Tylko do środy, 13 października, można zgłaszać kandydatów do Nagrody imienia Tadeusza Mazowieckiego. Wyróżnienie adresowane jest do aktywnych społecznie i obywatelsko młodych ludzi w wieku 15-26 lat.

 Młodzi, zaangażowani, aktywni ludzie. To Wy – swoim zapałem, świeżym spojrzeniem, energią zmieniacie Warszawę, zmieniacie Polskę, zmieniacie świat. Dlatego jako miasto stołeczne Warszawa chcemy po raz kolejny docenić waszą działalność na rzecz innych, przyznając Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego została ustanowiona przez prezydenta m.st. Warszawy dla młodych, którzy działają na rzecz miasta, za ich udział w upowszechnianie postaw obywatelskich, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka. To również wyraz uznania dla samego patrona za jego wkład w budowanie demokratycznego państwa. W tegorocznej, drugiej odsłonie konkursu zostaną nagrodzone osoby za działania i projekty z 2020 roku.

Dla kogo nagroda im. Tadeusza Mazowieckiego?

Miasto chce uhonorować tych, którzy zmieniają swoje otoczenie na lepsze. Kandydatem do nagrody może zostać każda młoda osoba, która działa na rzecz Warszawy – pomaga sąsiadom, realizuje wolontariat, działa w fundacji lub udziela się w samorządzie szkolnym, staje po stronie słabszych czy realizuje działania na rzecz ochrony klimatu. Kandydaturę do nagrody mogą zgłaszać osoby, które ukończyły 13 lat. Jednak nie ma możliwości zgłoszenia samego siebie. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe o łącznej wysokości 30 tys. złotych oraz statuetki. W wyborze najlepszych kandydatów służyć będzie powołana przez Prezydenta miasta Kapituła Nagrody, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów oceny wniosków oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: działam.um.warszawa.pl/nagroda-dla-mlodych.

Wszystkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: nagrodadlamlodych@um.warszawa.pl lub pod numerem telefonu: + 48 22 443 34 00.

Wystawa plenerowa z grafikami z wizerunkiem byłego premiera Polski, Tadeusza Mazowieckiego