null

Ostanie dni rejestracji na Noc Muzeów 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

13 maja 2023 r. odbędzie się XIX edycja jednego z najbardziej lubianych przez warszawiaków wydarzeń kulturalnych – Nocy Muzeów. Już tylko do poniedziałku m.st. Warszawa przyjmuje zgłoszenia instytucji, które chcą wziąć udział w akcji.

W Nocy Muzeów mogą wziąć udział instytucje, które działają na rzecz kultury, sztuki, nauki lub historii na terenie Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą internetowego formularza, który będzie aktywny do poniedziałku, 20 lutego 2023 r., do godz. 23:59. Przed wypełnieniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem rejestracji.

Program przygotowywany przez instytucje powinien być bezpłatny dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz musi rozpocząć się najwcześniej w południe 13 maja, a zakończyć w tym samym dniu lub w godzinach porannych 14 maja.

Placówki, podobnie jak w roku poprzednim, mogą zorganizować tradycyjne zwiedzanie instytucji wewnątrz, na zewnątrz lub online.

Bieżące informacje dotyczące akcji są publikowane na fanpage’u wydarzenia.

Rekordowa Noc Muzeów 2022

W kilkuset wydarzeniach zorganizowanych podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów wzięła udział rekordowa liczba osób – 230 tysięcy. W roku 2019 w Nocy Muzeów wzięło udział ponad 185 tys. osób, a w 2021 ok. 175 tys., z czego 130 tys. online. W 2020 Noc Muzeów nie odbyła się ze względu na pandemię COVID-19.