null

Orszak Trzech Króli – zmiany w ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 6 stycznia, śródmiejskimi ulicami przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. W związku z wydarzeniem, od godz. 11:30 do 13:00, będzie zamknięty dla ruchu fragment ul. Królewskiej oraz placu Piłsudskiego. W czasie przedłużonego weekendu Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat ponownie staną się deptakiem.

Tradycyjna warszawska procesja wyruszy z placu Zamkowego o godz. 12:00. Uczestnicy przejdą Krakowskim Przedmieściem, a następnie skręcą w ul. Królewską, by dotrzeć do placu Piłsudskiego. Od około godz. 11:30 do 13:00 zamknięte zostaną:

  • ul. Królewska – na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do pl. Piłsudskiego;
  • pl. Piłsudskiego – od Królewskiej do Ossolińskich.

Jadący ul. Królewską dojadą wyłącznie do Pasażu Niżyńskiego, a z ul. Wierzbowej będzie można pojechać do ul. Focha. Dodatkowo, 6 stycznia, z parkowania zostaną wyłączone również miejsca postojowe na ul. Królewskiej – od Krakowskiego Przedmieścia do placu Piłsudskiego.

W przypadku braku możliwości przejazdu w rejonie placu, autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające przez ulicę Marszałkowską, w kierunku pl. Bankowego.

Pożegnanie z deptakiem

Od piątku do niedzieli, 6-8 stycznia, Trakt Królewski – od palmy na rondzie de Gaulle’a do placu Zamkowego – znów będzie pełnił rolę spacerową. Ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodowego, ale dopuszczony będzie ruch rowerów. Objazdami kursować będą autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. To ostatni raz, w tym sezonie zimowym, kiedy Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat staną się deptakiem. Świąteczne, świetlne ozdoby będzie można jednak podziwiać znacznie dłużej, do pierwszych dni lutego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.