null

Organizacja pracy przedszkoli w czasie wakacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Organizacja pracy przedszkoli w czasie wakacji.Fot. R.Motyl
Organizacja pracy przedszkoli w czasie wakacji.Fot. R.Motyl

Warszawskie przedszkola i „zerówki” zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej. W tym roku nie będą przyjmować dzieci z innych placówek. Decyzja ma związek z pandemią COVID-19 i troską o bezpieczeństwo najmłodszych i personelu.

– Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce – podkreśliła w liście do burmistrzów dzielnic Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zgodnie z decyzją rządu, placówki oświatowe są zamknięte do 24 maja br. Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią ich otwarcie, to w lipcu i sierpniu br. dzieci będą mogły przez sześć tygodni uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole. Ze względów bezpieczeństwa placówki nie będą proponowały opieki dzieciom uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli/szkół. Aby nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i pozostały personel mógł skorzystać z urlopów wypoczynkowych, placówki pozostaną zamknięte przez okres 2,5 tygodni. Terminy pracy oraz przerwy dla poszczególnych przedszkoli/szkół zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

Gdy stan epidemii minie, stołeczne żłobki znów będą otwarte dla najmłodszych wychowanków.

Pełna informacja dotycząca harmonogramu pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lipiec i sierpień br. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br. na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy.