null

Organizacja pracy Centrum Obsługi Podatnika podczas długiego weekendu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z uwagi na długi majowy weekend i planowane prace informatyczne Centrum Obsługi Podatnika w najbliższych dniach będzie świadczyło usługi w ograniczonym zakresie.

Zmiany w funkcjonowaniu punktu dotyczą całego najbliższego poniedziałku, 2 maja oraz godzin porannych w środę, 4 maja. W tym czasie sprawy dotyczące podatków i opłaty skarbowej będzie można załatwić w ograniczonym zakresie. W urzędach dzielnic i w Centrum Obsługi Podatnika (COP) przy ul. Obozowej 57 będzie można natomiast:

  • złożyć informacje o zmianach, które mają wpływ na wysokość podatku (formularze IN-1, IL-1, IR-1)
  • złożyć deklaracje i ich korekty (formularze DN-1, DL-1, DR-1)
  • złożyć wnioski w sprawach dotyczących podatków i opłat
  • zmienić dane osobowe i adres do korespondencji

Mieszkańcy mogą również korzystać z portalu Moja Warszawa, gdzie znajdują się m.in. kreatory do wypełniania formularzy podatkowych oraz szczegóły dotyczące należności podatkowych. Portal umożliwia również zapłatę należności. Aby uzyskać dostęp do pełnego katalogu usług, potrzebny jest profil zaufany.

COP zachęca również do uiszczania podatków i opłaty skarbowej przelewem (ze wskazaniem tytułu płatności):

  • w przypadku podatku na rachunek w Banku Handlowym S.A., odbiorca: Urząd m.st. Warszawy: numer indywidualny lub numer ogólny 26 1030 1508 0000 0005 5000 1144
  • w przypadku opłaty skarbowej na rachunek na rachunek w  Banku Handlowym S.A., odbiorca: Urząd m.st. Warszawy, numer 21 1030 1508 0000 0005 5000 0070

Punkt PESEL na PGE Narodowym podczas długiego weekendu

Od 1 do 3 maja nieczynny będzie punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym. Ze względu na imprezy sportowe, formalności nie będzie można tam dopełnić również 10 maja oraz od 13 do 15 maja 2022 r.

Punkt PESEL na PGE Narodowym jest przygotowany na przyjęcie nawet 3 tysięcy osób dziennie. Obywatele Ukrainy mogą załatwić tam także inne formalności np. założyć konto w banku czy ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS.

Od 16 marca br. na terenie Warszawy wydano już niemal 96 tys. numerów PESEL.