null

Orange Warsaw Festival – komunikacja i parkowanie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autobus linii 300 stoi na przystanku
Autor: ZTM Warszawa

W piątek i sobotę, 7 i 8 czerwca, Orange Warsaw Festival ponownie zagości na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Na muzyczną imprezę najłatwiej będzie dojechać, a później z niej wrócić autobusami Warszawskiego Transportu Publicznego. Posiadacze karnetów i biletów na koncerty korzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Orange Warsaw Festival od lat gromadzi tysiące miłośników muzyki, którzy w ciągu dwóch dni mogą uczestniczyć w koncertach gwiazd światowego formatu. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Nicki Minaj, Yeat, The Prodigy, Troye Sivan, Jungle, Skepta, Yungblud, Omar Apollo. Polską scenę muzyczną będą reprezentować m.in. Kwiat Jabłoni, Mrozu, Pro8l3m i Kaśka Sochacka.

Partnerem festiwalu jest m.st. Warszawa.

Dojazd i powrót do domu

W piątek i sobotę, aby ułatwić dojazd na festiwal, zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa 300. Autobusy będą kursowały w godzinach ok. 14.30-23.00 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – WYŚCIGI 01- Puławska – METRO WILANOWSKA.

Po zakończeniu imprezy, ok. godziny 23:00, zostanie uruchomiona linia „DO METRA”, która będzie obsługiwała jednokierunkowo trasę: WYŚCIGI – Puławska – E. Romera – W. Surowieckiego – al. KEN – METRO URSYNÓW 02.

Na pierwszej linii metra, w noce 7/8 i 8/9 czerwca, do ok. godziny 3.15 pociągi będą podjeżdżały na stacje co ok. 7-8 minut w obu kierunkach.

W dniach 7 i 8 czerwca (od godziny 14:30 do końca kursowania linii nocnych), przystanki autobusowe WYŚCIGI będą obowiązywały jako stałe dla wszystkich linii dziennych i nocnych. Dodatkowo dla autobusów linii 504 zostanie uruchomiony jako stały przystanek WYŚCIGI 01.

Festiwalowicze podróżują za darmo

W autobusach linii 300 i „DO METRA” będą obowiązywały bilety ZTM, ale uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym – od 7 czerwca do 9 czerwca do godz. 4:00 na obszarze pierwszej strefy biletowej.

Podczas kontroli biletów trzeba ważną opaskę festiwalową z datą wydarzenia – samo posiadanie biletu nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, konieczna jest założona na rękę opaska festiwalowa.

Bezpłatne przejazdy zostały wprowadzone Zarządzeniem nr 741/2024 Prezydenta m.st. Warszawy z 19 kwietnia tego roku.

Zmiany w ruchu i parkowaniu

Od środy, 5 czerwca, od godziny 3:00 do niedzieli, 9 czerwca, do godziny 10:00 kierowcy nie zaparkują w alei Wyścigowej od ulicy Pallutha do bram na teren Toru Wyścigów Konnych oraz na ulicy Rzymowskiego w okolicy Pallutha.

W dni festiwalowe, czyli od piątku, 7 czerwca, od godziny 13:00 do soboty, 8 czerwca, do 3:00 oraz od soboty od godziny 13:00 do niedzieli do 3:00 nie będzie można skręcić z ulicy Puławskiej w aleję Wyścigową ani pojechać do alei ulicą Pallutha. Zakaz ruchu nie będzie obowiązywał mieszkańców, dojeżdżających do stacji benzynowej oraz posiadaczy biletów festiwalowych kategorii N (ci ostatni wjadą tylko od ulicy Rzymowskiego). 

Wydłuż muru Toru Wyścigów Konnych, na prawym pasie jezdni ulicy Puławskiej w kierunku Piaseczna, zostanie wyznaczony tymczasowy parking Kiss&Ride.

Więcej szczegółów i rozkłady jazdy na stronie WTP.