null

Operacja Patelnia – pomaluj serce Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z warszawskiej "patelni" na Pałac Kultury. Fragment muralu na "patelni" nawiązuje do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego
Autor: Rafał Motyl

Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza konkurs na operatora „patelni”, który zrealizuje murale przy wejściu do stacji metra Centrum. Murale mają nie tylko skłaniać mieszkańców do refleksji, ale również zwracać uwagę na aktualne problemy miejskie oraz zjawiska kultury współczesnej.

Warszawska „patelnia” to serce stolicy, przestrzeń ścisłe związana z miastem, którą zna każdy. Codziennie odwiedzana jest przez tysiące warszawiaków i przyjezdnych. Jej stałym elementem są murale, które współtworzą formę ulicznej galerii.

Na pracę konkursową powinny się składać portfolio oraz cztery propozycje kampanii nawiązujących do kluczowych miejskich inicjatyw, które mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym, nowoczesnym i zachęcającym do działania. Mile widziane będą murale zwiększające świadomość wspólnoty, takie które w artystyczny sposób budują warszawską tożsamość.

W ostatnich latach na „patelni” można było podziwiać murale związane z: Nagrodą im. Tadeusza Mazowieckiego, rocznicą wybuchu w getcie warszawskim, budżetem obywatelskim w Warszawie, projektem Nowego Centrum Warszawy, Świętem Warszawy, loterią „Płać PIT w Warszawie” czy zaangażowaniem ochotników warszawskich w pomoc Ukraińcom, jak również murale ze świąteczną kreacją.

Prace konkursowe można składać do wtorku, 24 października, do godz. 15:00. Nagrodą w konkursie jest zaproszenie do negocjacji, a następnie wykonanie murali (wielkoformatowych malowideł ściennych) według projektów własnych oraz projektów m.st. Warszawy. Wyłoniony zwycięzca będzie dysponować ścianami „patelni” przez 12 miesięcy. W tym czasie wykona kilka murali realizujących kampanie miejskie i społeczne, a także własne projekty artystyczne.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w regulaminie konkursu.

Załączniki: