null

Olimpiada w stolicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka seniorów ćwiczy na stadionie

W sobotę na obiektach Hutnika odbędzie się finał IV Warszawskiej Olimpiady Seniorów. W olimpiadzie mogą wziąć udział osoby powyżej 60. roku życia.

Warszawska Olimpiada Seniorów odbywa się już po raz czwarty. Miasto powierzyło jej organizację Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”. Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent m.st. Warszawy. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych:

  • 60-69 lat,
  • 70-75 lat,
  • powyżej 76 lat.

Można się jeszcze zgłaszać do udziału w olimpiadzie. Szczegółowy program imprezy, regulamin udziału i karty zgłoszenia są dostępne na stronie TKKF Chomiczówka.

Podczas pierwszej części Warszawskiej Olimpiady Seniorów w ostatni weekend oglądałam mecze tenisistów, zmagania brydżystów. Wyszłam oczarowana formą seniorek i seniorów biorących udział w zawodach. I z przekonaniem, że sport można uprawiać w każdym wieku. Nie ma wymówek – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Będę mogła obserwować sobotni finał olimpiady. Bardzo się cieszę z tej imprezy, bo to pokazuje, że nowoczesna, biegnąca z duchem czasów Warszawa nie jest tylko dla młodych. Warszawa jest dla wszystkich. Seniorzy i seniorki także mogą realizować swoje pasje, a miasto ich w tym wspomaga – dodaje wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Niedzielne zawody rozpoczną pływacy. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Lindego zaplanowano wyścigi na 25 m stylem klasycznym i 25 m stylem dowolnym.

W ośrodku „Hutnik” Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Przewidziano kolejne dyscypliny:

  • Strzelectwo (broń pneumatyczna)
  • Łucznictwo
  • Ergometry wioślarskie
  • Pchnięcie kulą (2 kg kobiety, 4 kg mężczyźni)
  • Skok w dal z miejsca.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z atrakcji towarzyszących, m.in. programu artystycznego, miasteczka zdrowia, programu rekreacyjnego (gimnastyka, Nordic walking, ringo). W Miasteczku Zdrowego Seniora będzie można skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej). Na specjalnie przygotowanej scenie odbędą się występy warszawskich seniorów, zabawy z wodzirejem.

Olimpiada odbywa się przy współpracy m.in. stołecznego Biura Sportu i Aktywnej Warszawy.