null

Ogródki działkowe z dorocznym dofinansowaniem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Turkusowa altanka na rodzinnym ogródku działkowym w otoczeniu zieleni
ROD, al. Waszyngtona | Autor: R. Motyl

1 milion złotych – to kwota, jaką na inwestycje otrzymają w tym roku rodzinne ogródki działkowe w stolicy. Połowę tego dofinansowania zapewnia m.st. Warszawa. Dziś podpisano umowy z beneficjentami.

W tym roku dofinansowaniem objętych zostanie 26 przedsięwzięć zgłoszonych przez rodzinne ogródki działkowe (ROD) z Warszawy. Stołeczne ROD-y otrzymają aż 1 milion złotych. Kwota ta po połowie pokrywana jest przez m.st. Warszawę oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

­Ogrody działkowe są ważnym elementem zielonych płuc Warszawy. To tutaj mieszkańcy spędzają dużą część swojego czasu. Cieszy nas to, że możemy poprawiać jakość tego środowiska – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, deklarując jednocześnie wolę współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego w kolejnych latach.

O tym, że program wsparcia dla rodzinnych ogródków działkowych cieszy się dużą popularnością wśród lokalnych samorządów mówił Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

To dobry sposób na uzyskanie wsparcia dla inicjatyw, których mają bezpośredni wpływ na mieszkańców. Przez pięć lat trwania tego programu udało się zrealizować ponad 390 projektów, z których efektów korzystają zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy, jak i osoby z niepełnosprawnościami.

Fundusze dla ROD zostaną przeznaczone m.in. na zadania związane z wymianą lub budową ogrodzeń, instalacji elektrycznej, monitoringu, remontem alejek, a także zakupem odnawialnych źródeł energii.

Wsparcie dla rodzinnych ogródków działkowych przyznawane jest w ramach programu „Mazowsze dla działkowców”. Warszawa uczestniczy w nim już po raz piąty. Od tego czasu z budżetu miasta na dofinansowanie warszawskich ogrodów działkowych przeznaczono ponad 1,5 mln zł, a z budżetu województwa mazowieckiego – ponad 1 mln zł.