null

Odkryj swoją pasję w ArtLabie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty z ceramiki, linorytu, haftu i malowania akwarelami odbywające sie przed budynkiem pracowni ArtLab przy ul. Starej 4
Pracownia ArtLab przy ul. Starej 4

Warsztaty z ceramiki, linorytu, haftu i malowania akwarelami – to tylko niektóre z zajęć, które oferuje miejska pracownia ArtLab przy ul. Starej 4. To miejsce, gdzie warszawiacy bezpłatnie pod okiem instruktorów mogą rozwijać artystyczne hobby lub spróbować zupełnie nowych aktywności.

Oficjalnie otworzyliśmy nową przestrzeń kreatywną dla warszawianek i warszawiaków ArtLab. Zapraszam Państwa na przeróżne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych i mam nadzieję, że pod okiem doświadczonych instruktorów będą Państwo rozwijać swoje pasje i miło spędzać czas – zachęca do korzystania z oferty ArtLab zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

W ofercie ArtLabu znalazły się zajęcia z ceramiki, haftu 2Di 3D, szycia, makram, malarstwa i rysunku, linorytu, produkcji mydła, DIY. Pracownię tworzą osoby, które swoje hobby zamieniły w pracę i chcą dzielić się swoim doświadczeniem. Warsztaty są prowadzone w różnych jeżykach: po polsku, angielsku, ukraińsku i białorusku.

W ArtLabie znajduje się 12-15 stanowisk do pracy (w zależności od rodzaju zajęć), sztalugi, piec do wypału ceramiki oraz kreatywne zaplecze, które daje możliwość tworzenia prac w różnych technikach. W słoneczne dni na terenie Warszawskiej Strefy Rodziny będą organizowane plenery malarskie oraz rysunkowe.

Bezpłatna oferta zajęć skierowana jest do placówek wsparcia dziennego, szkolnych grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Wszystkie informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Pracownia mieści się przy ul. Starej 4 w Warszawie (na dole skarpy, wejście od ul. Boleść 2), na terenie Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" w bezpośrednim sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann.

ArtLab to jeden z FabLabów Centrum Wspierania Rodzin. Fablaby to miejsca, w których wszyscy warszawiacy, mogą nieodpłatnie spróbować nowych, artystycznych aktywności. Doświadczeni fachowcy zawsze służą dobrą radą, pomocą i cennymi wskazówkami. Do tej pory w ramach projektu powstały FabLab Wbijaj! dla miłośników stolarstwa, FabLab Kamera Akcja! dla ciekawych świata filmów oraz Pobite Gary! z myślą o pasjonatach muzyki. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Wspierania Rodzin.