null

Ochotnicy z 1920 roku - awaria prawie 100-letniej lokomotywy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W związku z rekonstrukcją przejazdu koleją ochotników z 1920 r. PKP CARGO S.A. przeprowadziły dzisiaj 10 sierpnia, kontrolną jazdę zamówionego - m.in. przez m.st. Warszawa - pociągu. W trakcie przejazdu wystąpiła usterka w silniku parowym polegająca na pęknięciu pokrywy lewego cylindra.

Usterka nie była możliwa do przewidzenia i do czasu jej usunięcia parowóz nie może być dopuszczony do ruchu. Niestety naprawa wymaga czasu i nie jest możliwa do usunięcia do chwili wyjazdu pociągu.

W związku z awarią parowóz Ol12-7 zostanie zastąpiony parowozem serii Ty2. Ze względu na parametry techniczne tego parowozu – do składu włączony zostanie dodatkowy zabytkowy wagonu bagaży.

- Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel. Podejmujemy próbę przejazdu innym parowozem i liczymy, że duch zwycięstwa sprzed 90 lat będzie obecny w trakcie tej wyprawy. Działamy zgodnie z umową z PKP Cargo SA - ochotnikom z całej Polski jadącym na front zapewnimy alternatywny transport do Warszawy na pola bitewne Radzymina i Ossowa. – podkreślił wicedyrektor Biura Promocji Miasta Andrzej Mańkowski.