null

Obie jezdnie ul. Kondratowicza już gotowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Walec podczas pracy na ulicy - walcuje nowo wyłożony asfalt. Przed nim robotnik w przyklęku.
Na ul. Kondratowicza wykładana jest obecnie nowa nawierzchnia. | Autor: ZDM Warszawa

Ulica Kondratowicza przechodzi metamorfozę stając się „aleją tysiąca drzew”. Wszystkie prace na jednej z głównych arterii Targówka zakończą się – tak jak planowano – w czerwcu. Jednak już od soboty, 22 kwietnia, kierowcy będą mogli korzystać z całej długości zrewitalizowanej drogi. Na swoje nowe, stałe trasy skierowane zostaną również autobusy linii 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Nowa Kondratowicza

Budowa stacji linii metra M2 pod ulicą Kondratowicza dała impuls do zmian także na powierzchni. Jedna z najważniejszych arterii Targówka przeszła zasadniczą metamorfozę. Zmiany objęły nie tylko jezdnię, ale także jej otoczenie. Dzięki takiemu podejściu, Kondratowicza zmieni się w „aleję tysiąca drzew”. Warszawscy drogowcy obecnie sadzą wzdłuż ulicy 491 drzew, które dołączą do ok. 200 zasadzonych w ramach budowy metra i ok. 300, które rosły tu wcześniej. Dopełnieniem będą krzewy i byliny, których łącznie będzie ponad 100 tysięcy.

Wzdłuż drogi uporządkowano parkowanie. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na pięciu przejściach wybudowane zostały sygnalizacje świetlne. Całość dopełnił montaż 282 nowoczesnych latarni z oświetleniem LED.

Wszystkie prace na ulicy Kondratowicza zakończą się planowo, czyli przed wakacjami. Do tego czasu uzupełnione zostaną ostatnie fragmenty nowego chodnika, ułożona nawierzchnia na dalszych odcinkach dróg rowerowych (które powstały po obu stronach drogi), a także posadzone wszystkie rośliny. Równolegle z pracami wykończeniowymi naprawione zostaną również wszystkie niedociągnięcia i zgłoszone przez mieszkańców usterki, które powstały od rozpoczęcia robót.

Obie nitki dla kierowców

Kierowcy dotychczas mogli jeździć obiema jezdniami ul. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do św. Wincentego oraz między Łabiszyńską a Chodecką w stronę Szpitala Bródnowskiego. Zimą drogowcy zakończyli prace na ostatnim odcinku północnej nitki drogi.

W sobotę, 22 kwietnia, po godz. 15:00 dla ruchu zostanie otwarty także odcinek między Chodecką a Łabiszyńską – na północnej jezdni ulicy. Odtąd stała organizacja ruchu będzie już obowiązywała na całej długości ulicy Kondratowicza.

Zmiany na Św. Wincentego

Udostępnienie obu jezdni ulicy Kondratowicza daje możliwość zmiany organizacji ruchu na ul. Św. Wincentego. Zgodnie z obietnicą w przyszłym tygodniu ulica zostanie udostępniona dla ruchu bez przeszkód w weekendy, a w dni robocze dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywały w godzinach 7:00-19:00. Wymiana znaków potrwa kilka dni.

Autobusy na stałych trasach

Wraz z zakończeniem prac drogowych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w tej części Targówka. Swoimi stałymi trasami zaczną kursować linie linii 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Od soboty, 22 kwietnia, od około godz. 15:00 autobusy linii 169 z ulicy św. Wincentego zaczną skręcać w Kondratowicza i jeździć prosto aż do ul. Łabiszyńskiej i dalej Łojewską, Chodecką do pętli Bródno-Podgrodzie. W stronę Dworca Wschodnie trasa nie zmieni się.

Linia N02, od początku kursowania w nocy z 22 na 23 kwietnia, w stronę Metra Młociny, pomiędzy ulicami św. Wincentego a Bazyliańską, będą kursowały cały czas prosto ulicą Kondratowicza. W drodze na Marysin trasa nie ulegnie zmianie.

Od niedzieli, 23 kwietnia, od początku kursowania zmienia się trasy kolejnych trzech linii. Autobusy 112, 126 i 212 jadąc w stronę pętli CH Marki oraz CH Targówek pojadą Chodecką, prosto Kondratowicza i dalej św. Wincentego, i Głębocką. Wracając, odpowiednio na Karolin, Tarchomin oraz pl. Hallera, autobusy będą kursowały bez zmian.

W sobotę po południu wznowione zostanie funkcjonowanie przystanku Szpital Bródnowski 01, w skorygowanej lokalizacji, w zatoce przy ulicy L. Kondratowicza za skrzyżowaniem z ulicą Chodecką w kierunku ulicy Łabiszyńskiej. Natomiast od niedzieli uruchomiony zostanie przystanek Metro Kondratowicza 06 – na ul. św. Wincentego, za skrzyżowaniem z ul. Kondratowicza w kierunku Głębockiej. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek Metro Kondratowicza 56. Po zakończeniu wszystkich prac, uruchomione zostaną także nowe przystanki przy ulicy L. Kondratowicza, w sąsiedztwie Rohatyńskiej.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.