null

Nowy żłobek w Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
budynek żłobka przy ul. Pamiętnej
Autor: Urząd Miasta Warszawy

Już we wrześniu w żłobku przy ul. Pamiętnej 16 w Wilanowie będą się bawić najmłodsi warszawiacy. Do ich dyspozycji będzie sześć przestronnych sal na dwóch kondygnacjach, sala ruchowa oraz nowoczesny plac zabaw.

Od początku kadencji kluczowym dla mnie projektem jest program bezpłatnych żłobków i zapewnienie jak największej liczby miejsc w żłobkach w Warszawie. Nie zwalniamy tempa, dzięki temu już od września kolejne 150 maluchów skorzysta z opieki w nowej placówce przy ul. Pamiętnej w Wilanowie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Żłobek będzie czynny przez pięć dni w tygodniu w godz. od 6:30 do 17:30 i zapewni opiekę każdemu dziecku w wymiarze do 10 godzin dziennie. W tym czasie będą prowadzone zajęcia dostosowane do możliwości rozwojowych podopiecznych, np. rytmika, teatrzyki i zabawy na świeżym powietrzu. W każdej grupie opiekę sprawować będzie wykwalifikowana kadra opiekuńcza.

Wyposażenie żłobka

Do dyspozycji dzieci oddanych zostanie sześć sal z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z łazienkami. Dzieci będą mogły korzystać również z części wspólnych – z sali ruchowej wyposażonej w suchy basen z piłkami i zjeżdżalnią, materace, poduchy oraz kącik zabaw.

Poza tym placówka zapewni dzieciom po cztery posiłki dziennie, które będą przygotowywane w nowoczesnej kuchni na terenie żłobka zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku do lat trzech.

Rekrutacja

Do żłobka przy ul. Pamiętnej zostanie przyjętych 150 dzieci do sześciu grup, z czego 75 w ramach realizowanego projektu „Żłobek szansą na równy start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. To projekt, który ma ułatwić powrót do aktywności zawodowej rodziców po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, tj. osobom przebywającym na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy osobom bezrobotnym lub biernym zawodowo.

Pozostałe 75 dzieci rekrutowanych będzie na zasadach ogólnych, obowiązujących w pozostałych placówkach. Więcej informacji na temat znajduje się na stronie zlobki.waw.pl/.

Inwestycja budowy żłobka przy ul. Pamiętnej była realizowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów i jest to już druga tego typu publiczna placówka w tej części Warszawy – pierwsza znajduje się przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 8a.